Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg felrobbanhat a vegyes...

Tényleg felrobbanhat a vegyes tüzelésű kazán, ha megrakjuk fával?

Figyelt kérdés
Férjem nem engedi, hogy megrakjam a kazánt rendesen, 2-3 darab fát és fabrikettet lehet beletenni egyszerre, de így még egy órát sem bír ki, kb. félóránként újra kell rárakni. Nem lehet jól megpakolni, hogy egy ideig nem égne le, s nem kellene újra begyújtani, ha fél-háromnegyed órán belül nem rakunk rá?

2014. dec. 14. 13:57
 1/10 anonim válasza:
100%
Hát azért 2-3-nál többet rá lehet rakni, de tényleg nem biztonságos rottyra megpakolni. Nem is annyira robbanásveszély, mint inkább a CO miatt.
2014. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valóban fel is tud robbanni egy kazán,ha nem az előirásnak megfelelően van fűtve .A hirtelen hőtágulás nem tesz jót a kazánnak ,de a radiátoroknak sem .Ha nagyon megvan pakolva ,akár a víz is felforrhat ben .Gondolom van keringtető szivattyú is ,és mi van akkor ha netán ez meghibásodik,vagy egy hírtelen áramszünet lép fel ? A nagy tűz heviti ám a kazánt,és jobbik esetben ilyenkor csak táncolni szokott .
2014. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek hozzá, eddig a legmagasabb hőfok 60 volt. Gáz-és vegyes, alsó szint padlófűtés, felső radiátoros. Eddig csak gázzal fűtöttünk, de most ki szeretnénk próbálni a vegyest is. Van keringető rendszer, meg mindenféle szivattyú, a rendszer állítólag nagyon jó, egyedül puffertartály nincs.
2014. dec. 14. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy az egész rendszer, hogyan van kialakítva. a padlófűtésbe nem mehet túl meleg víz, talán ezért nem engedi a férjed, jogosan. a kazán nem fog tönkre menni(én már ezerszer forraltam fel vizet ilyenbe.), de a túl forró-felforrt víz a padlófűtési részt tönkreteheti.
2014. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A padlófűtésbe csak 45 fokos víz mehet, az külön be van állítva.
2014. dec. 15. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, hogy mi a szakmája a férjednek, illetve, hogy milyen természettudományos műveltséggel rendelkezik. Mennyi ideje laktok itt? Ti építtettétek-e ki jelenlegi formájára a fűtésrendszert, vagy a korábbi tulajtól ezt örököltétek. Mert az is lehet, hogy a ti rendszeretek valóban nagy óvatosságot igényel. De könnyen lehet - ahogy a kérdésed sejteti -, hogy a férjed túlaggódja a dolgokat.

Sok jó óvó ötlet elhangzott a korábbiakban, de annyiban nem értek egyet velük, hogy nyilvánvalóan nem lehet úgy üzemeltetni egész télen a fűtést, hogy arra készülök, hogy a keringető szivattyú tönkremegy, vagy áramszünet lesz a következő fél órában. Állandóan a vészhelyzetre készülve nem lehet normál üzemmenetet folytatni.

Nálunk például egy 30 literes tartálynyi víz van felszerelve a kazán mellé jó magasra egy hőrelével, és ha áramszünet lenne, azt rotyogtatja el a kazán, ahelyett, hogy felrobbanna, vagy "leégne" "leolvadna".

A meglévő rendszerhez nem túl nagy összegért lehet kapcsolni biztonsági megoldásokat. Persze feltéve, ha normális, szakképzett fűtésszerelőd van.

2014. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A férjem nem ért a fűtéshez. A házat nemrég vettük. A szerelő(ink) szerint az eredeti fűtésrendszer alapja nagyon jó volt, de teljesen felújíttattuk. A padlófűtés maradt, de át lett mosva, az összes radiátor és a fűtéscsövek ki lettek cserélve, a kazánházban az elektromos irányítórendszer is új a termosztátokkal együtt. Mindenhova van külön szivattyú, és a két szint külön fűthető. Az előző tulaj fával fűtött, de a szerelőnk szerint nem volt túl jó a rendszer, ezért lett az egész felújítva. Mi eddig gázzal fűtöttünk, de a nagy hidegben szeretnénk fával illetve fabrikettel is, de valahogy nem tudjuk felfűteni a rendszert, arra gondoltam, hogy nagyon kevés fát rakunk rá egyszerre, de a férjem nem engedi megrakni, mert fél attól, hogy esetleg felrobban, vagy ilyesmi. Eddig a vizet maximum 60 fokra tudtuk felfűteni, de inkább csak 55 fokra. Gázzal néhány perc alatt fel lehet fűteni a házat, de a vegyessel még nem sikerült. Ezért kérek itt tanácsot. A ház fiatal, tégla, nagyrészt szigetelt. Szerintem mi csinálunk valamit rosszul, de sosem éltünk még családi házban, sosem kellett még fűtenünk (panelben laktunk eddig)
2014. dec. 15. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is jól gondoltam, hogy a férjednek elsősorban szakmai hozzánemértés miatt vannak félelmei. És te is jól gondolod, hogy meg kellene pakolni rendesen a kazánt. Én is csak a feleségem kedvéért építtettem be a kis forralóvíz tároló tartályt. Hogy legyen látványos a biztonságtechnika számára is. Mert amúgy minden ilyen rendszerben van biztonsági szelep, ami 2,5 bar nyomásnál kinyit, és nem hagyja felrobbanni a rendszert. Csak ez olyan pici és nem látványos eleme egy fűtésrendszernek.

[link]

Sőt, több is van belőle a rendszerben. Általában a kazánon is van, a tágulási tartályon is van, és a kazánhoz közeli nyomásmérő közelében is szokott lenni.

Ha ti most újíttattátok fel a rendszert, akkor 100% hogy több biztonsági szelep is van a rendszeretekben. Egyszer állandó felügyelet mellett fel kellene rendesen fűteni azt a vegyestüzelésű kazánt. Hogy lássa a férjed, hogy nem lesz gond. Vagy egy profi fűtésszerelőnek adni 5-10 ezer forintot, hogy szakmailag győzze meg a férjedet, és oktassa ki.

Én általában felülről gyújtok be, azaz tele rakom a kazánt egy almásládányi fával. A tetejére kevés vékonyabb gyújtós, papír, dióhéj. Amikor rendesen begyullad, komoly hangja van a huzatnak és a lángnak. Elkezd emelkedni a kazánvíz hőfok, 35 fokon elindul a keringető szivattyú. Amikor 60 fokos az előremenő víz, akkor szoktam az alsó ajtót becsukni és a kazán hőfokszabályozójára bízni, hogy mennyire nyitja a huzatajtót - amit 70 fokra állítottam. (Ha kint nagyon hideg van, nyilván nagy a hőelvétel és ahhoz hogy 70 fokon maradjon a rendszer, nagyobb levegőt ad a huzatszabályozó. Ilyenkor 4-5 óra alatt leég a fa. Ha kint nincs hideg, 8 óra múlva még lehet a parázsra rakni, és feléled a tüzem...)

2014. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, van több olyan szelep rajta, amit fotóztál. A szerelő is mondta, hogy nem robbanhat fel, de a férjemet nem könnyű meggyőzni. A huzatzáró szerintem nem jó, mert az nem zár be egyáltalán, ez ügyben beszéltünk a szerelővel, hamarosan jön és kicseréli. Megpróbálom azt tenni , amit írtál. Köszönöm a tanácsokat!
2014. dec. 16. 15:28
 10/10 Bereczk Jénos ***** válasza:

Sokan TÜZELNEK fával, sokan adnak tanácsot 'anonim' módon, aztán nekem úgy tetszik, hogy a fatüzelésnél megáll a dolog, azt írja a kéményen 200°C

füstgáz távozik, a kéményt takarítani kell és a kátrány kicsapódik, már

a szobában is szaga van!!!!!

Akkor valami mégsem igaz!!!!!!

Ha a gyufát meggyújtjuk, egy kis orrcsavaró füst száll fel, gyullad a fa, pedig nem nagy tétel, mennyivel több fa gyullad a kazánban,ott több füst száll fel, vele együtt éghető anyagok, CO, kátrány, fagáz (energia!!!), aztán meggyullad az elsődleges gáz, ami a fában van, elkezd égni a tűz és

amikor eléri a 300°C-t létrejön a másodlagos GÁZ, ez lenne az igazi energia, de ez elmegy a kéményen, ennek égetése már komolyabb dolog, mert ha meggyullad, láng hatására, magasabb hőt termel, de ha 605°C gyullad meg

ROBBAN !!!!!!

Pedig mindent úgy csináltam ahogy mondták, vagy ahogy a kazán prospektusában írva vagyon, BÁRMI ELÉGETHETŐ BENNE, akkor miért akarsz ezzel FŰTENI?????

Jól megrakod, mert a boltba kajáért kell menni, a tűz egyre jobban ég és ha nincs szerencséd és eléri a 605°C-ot és még kevés a gáz szerencséd van,

de ha sok már a gáz, az ajtókulcsra nem lesz szükséged, az esetleg megmaradt részben még kibekkelheted a telet!!!!!!

Hogyan kell akkor FŰTENI? A másodlagos gáz égéséhez katalizátorra van szükség és gyújtólángra, ami 300 és 600°C között elégeti a CO-t, kátrányt

és a kormot!!!!!!!!!

SOK SIKERT és SZERENCSÉT !!!!!!!

okt. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!