Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a radiátort csak félig...

Ha a radiátort csak félig nyitom meg azzal spórolhatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az egész lakást akarod fűteni egy adott hőmérsékletre, akkor nem. Ha néhány helységben nem fontos, hogy legyen fűtés, akkor igen.
2010. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

van olyan szoba ami üres azt csak úgy félig nyitnám meg.a wc ben túl nagy azt is lejjebb venném.

így valamennyivel kevesebbet fogyaszt?

2010. jan. 27. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, kevesebb forróvíz áramlik be a fűtőtestbe(ami aztán lehűl, felfűtve ezzel a szobát), így a kazánhoz kevésbé hideg víz áramlik, nem kell annyit fűtenie rajta.
2010. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Azt biztosra tudom,hogy a fel-le tekergetés fogyaszt a legtöbbet.
2010. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

na ezt jó tudni.én mindig tekergetem.

ha elmegyek valahova akkor csak 18 fokon van amúgy 20-21fokon.de ha már melegem van akkor kikapcsolgattam fűtésközbe is.köszönöm

2010. jan. 27. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajjaj, most fontos szólni! Ugyanis a fel-le tekergetéssel SPÓROLNI lehet, bármikor (bárhol), amikor (ahol) kisebb hőmérséklet elég, ott le kell tekerni a radiátort. Tehát pl. nem használt helységben letekerni (ez a bárhol), pl. nappaliban reggel elutazáskor és este lefekvéskor letekerni (ez pedig a bármikor)...
2010. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem olcsóbb napközben 16fok(amikor senki sincs otthon), mint végig 20. nem kell 5-9fokra leengedni
2010. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyes helyiségekben a tekergetéssel csak értelemszerűen akkor lehet spórolni, ha az a helység el van "szeparálva" a többitől, tehát pl egy szobánál az ajtó csukva van. Máskülönben keveredik a levegő és a többi radiátor próbálja kvázi felfűteni azt a szobát is, vagyis azoknak meg jobban kell dolgozni.
2010. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!