Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Forgószék "hidraulika" problém...

Forgószék "hidraulika" probléma? Magától leenged.

Figyelt kérdés

Hello! A forgószékem magától "leenged", anélkül, hogy az alján lévő kart felnyomnám. Gondolom a "teleszkóp" kopott el benne. Házilag valami megoldás rá? Biztos van köztetek férfitársam aki csinált már ilyet otthon valakinek a családban. :D Gondolkoztam a kitámasztáson, de akkor nem lehetne vele forogni, bár az sem lenne probléma. Mindig leenged és nem és olyan rossz érzés az asztal alatt ülni, amellett, hogy nem érek el semmit kényelmesen. Köszi..


Efféle szerkezet lenne:


[link]


2014. nov. 7. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Tudjuk, hogy néz ki egy forgószék :DD

Egyébként valószínűleg a szelep tömítése adta meg magát, tehát vagy kitámasztás vagy új szék.

2014. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Magamtól is sikerült megtalálni, de azért várom a "Meggájver" félle házi tippeket. :D


[link]

2014. nov. 7. 15:38
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, gondoltam a gyengébbek kedvéért szemléltetem. :D Venni nem fogok, mert nem otthonra kellene.
2014. nov. 7. 15:43
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
ez pneumatika és nem hidraulika. Vsz szar a tömítése és kifogyott a gáz. Ezt nem hiszem, hogy otthon magadnak újra tudod tölteni
2014. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem fogyjál.Akkor adják meg magukat,ha túl vannak terhelve,bármit csinálsz,ha marad a súly,le fog engedni
2014. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4 es írta ,gázzal feltöltött emelők .Megadta magát

a gázhenger.Azt nem tudom a kereskedelemben kapható e,de hogy nem javitható az biztos .Karbantartóként nem egy ilyennel találkoztam,mentek a székek a selejtbe.

2014. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi megoldottam kitámasztom a lábához és meg is van oldva. Igen a gáz lehet az ok, elég sokat lett használva. :D
2014. nov. 7. 16:50
 8/11 WesTu_ válasza:
100%
Szia! Ugyanezzel a problémával álltam szembe, mert két székből csináltam 1 normálisat. Szedd le a talpát, ahol vannak a kerekek majd ha szétszedted akkor látod a fényes és az ilyen sötétszürke színű csövet, ami vékonyabb (rendes műszaki neveiket nem tudom). A vékonyabb részre tegyél jó pár csavaranyát, de annyit hogy összetudd még rakni. Ezután rakd össze, akaszd vissza stb. Jó lesz tőle, csak nem tudod majd le-fel engedni a karral, helyette kiszedsz pár anyát és akkor lejjebb enged. Elég parasztos megoldás, de működik.
2018. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hogyan sikerült megoldani a támasztást?
2022. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kutyus70 válasza:
100%

Üdv.

Úgy látom ez a kérdés ősrégi, jövőre lesz 20 éve, de az egész neten nem találtam értelmes és kézzelfogható megoldást erre a szék-gázlift problémára. Azért kötöttem ki itt, mert magam is szembesültem azzal, hogy a gamer székel leereszkedik. Nagyon idegesítő, kellemetlen. Ha bepötyögtem a googleba akkor rengeteg oldalt görgetve csak a szervizt és a cserét írják... lomtalanításkor meg ezerszám hevernek az utcán az elromlott székek. Aztán addig agyaltam míg megtaláltam a megoldást. Nem kell újat venni, sem szervizbe vinni, és főleg nem kell kidobni. A leereszkedő gázliften nagyon egyszerűen és biztonságosan rögzíteni lehet. Igaz, hogy rögzítés után nem lehet majd leengedni de ahogyan a kérdező is írta: a kitámasztáson gondolkodott. Az én megoldásommal viszont még forgatni is lehet majd továbbra. Íme a megoldás:


Bilincs. Amivel általában tömlőket szoktak rögzíteni. De mutatom:


[link]


Most 2023-ban én 200 Ft-ér vettem a Nyugatinál, erős, jó minőségű. A folyton leereszkedő széket fel kell emelni, természetesen nem rajta ülve. Ezt a fajta bilincset teljesen ki kell tekerni, hogy a fémhengerre tudjuk tenni. Aztán rá kell húzni erősen. NEM CSAVARHÚZÓVAL mert úgy le fog ereszkedni a székünk! Hanem villás kulccsal. Én 75-80 Kg vagyok és megtartja a széket még akkor is ha ráugrok.


Ha valaki nem akar sokat "szenvedni" a bilincs szétszedésével, akkor kimondottan csőbilincset kell venni, ezt is mutatom:


[link]


Ez annyival jobb, hogy két darabból áll, ezért könnyebb lesz használni. És talán meghúzni is jobban meg lehet. Sok sikert!

2023. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!