Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátor és padlófűtés együtt...

Radiátor és padlófűtés együtt miért nem működik?

Figyelt kérdés
A felújítás során a ház fele padlófűtéses lett, a másik fele, a szobák viszont radiátorosak maradtak. Nem mertem mindenhova padlófűtést rakatni. Gázfűtés van. A gond az, hogy a radiátorok hamarabb felmelegenek, hamarabb befűtik az egész házat, és kikapcsol a kazán, még azelőtt, hogy a padlófűtés átmelegítené a betont. Szerintetek? Ha már rendesen megy a fűtés egész nap, akkor a padlófűtés is működni fog vagy elrontottuk? Külön nem tudom kapcsolni, egy rendszeren van az egész.
2014. szept. 26. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

" Külön nem tudom kapcsolni, egy rendszeren van az egész. "


egy kazánból megy mindkettő így valóban egy rendszeren van mindkettő,

-de szelepekkel lehetne hangolni,hogy melyik kapjon több vizet,

2014. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van is szelep, egy darab, amivel tudom állítani, hogy a padlófűtésbe hány fokos víz menjen. De ennyi. Olyan váltószelep nincs, amivel külön lehetne kapcsolni, hogy csak a padlófűtés menjen.
2014. szept. 26. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:

ok ... tehát az azért szabályozható, hogy a padlóba ne menjen 35 foknál melegebb víz, ugye?


feltehetően rossz helyen van a szobatermosztát is (azt padlófűtéses helyiségbe kellett volna rakni)


megoldás:

első lépés: lejjebb veszed azt a hőmérsékletet amire a kazán felfűtheti a radiátorok vízét (tehát nem engeded mondjuk 65 fok fölé)

második lépés: a radiátorok szelepével elkezdesz játszani, tehát annyira zárod le, hogy a radiátor és a padló melegedése összhangban legyen


ha ezt egyszer összehozod, akkor többet a büdös életben nem nyúlsz hozzá, mert kezdheted elölről

2014. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:-) köszi :-) azt nem tudom, hogy érdemes e ezt most állítgatni, vagy majd akkor ha rendesen folyamatosan megy a fűtés....

csőtermosztát vezérli a padlófűtést, az 35 fokra van állítva, plussz a szeleppel igyekeztük úgy belőni, hogy kb 35-40 fokos víz menjen a padlóba. A radiátorokban 60 fokos a víz. A szobatermosztát pont ott van, ahol a két fűtési mód találkozik. Lehet, hogy jobb lenne, ha a padlófűtéses helyiségben lenne, de a legnagyobb légterű helyiségbe akartuk tenni, annak is a szélén van. A radiátorokkal lehet, hogy gond lesz, ezek még a régi tagos radiátorok, eléggé túl vannak méretezve, és hőfokszabályozó szelep sincs rajtuk :-/Azért nem cseréltük le lapradiátorra, mert majd szeretnénk egy vegyestüzelésű kazánt, ahhoz ez jobb lenne. Ez viszont leghamarabb jövőre fog összejönni, addig marad a gázfűtés.

2014. szept. 26. 14:01
 5/9 A kérdező kommentje:

tényleg bízom benne, hogy ha folyamatosan megy majd a kazán, akkor átmelegszik a padló. Jelenleg az van, hogy ha kb 1 fokot hűl a szoba, már be is kapcsol a kazán, és kb 30-40 perc alatt felmelegítik a raiátorok a helyiségeket a 21 fokra, amire most van beállítva a szobatermosztát. Ennyi idő alatt nem melegszik át a padló. Mondjuk addig amíg a 60 fokos víz ami a radiátorokban van le nem hűl 35 fok alá, amire a csőtermosztát be van állítva, addig a szivattyú keringeti a vizet a padlóban, ez még kb 1,5 óra, de , addig sem melegszik át..... :-/

Mennyi idő kellene neki?

2014. szept. 26. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:

ezt így meg nem mondja neked senki ... az sem mindegy, hogy milyen vastag betonban vannak a csövek, alá van-e szigetelve megfelelően


ha a radiátorok csapját csak egész picit nyitod ki, akkor egy nap alatt csak átmelegszik a rendszer ... vagy nem :)

2014. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jajj de kár, hogy nem lett rendesen megtervezve, vagy ha terv nem volt, a kivitelező nem ajánlotta, hogy két külön kör legyen, külön-külön külön termosztáttal. Egy váltószelep, egy kis keringető szivattyú, és egy termosztát jelentette volna a többletköltséget, ez tizen-huszonezer forint lett volna a több százezres (milliós) felújítás során, és nem lenne vele macera, minden automatikusan, szabályozottan történne.


Jelen esetben a következőt tudod tenni:

a lehető legalacsonyabb előremenő hőfokra leveszed a kazánt. [Ha nem kondenzációs, akkor ez 55 fok]

Ehhez állítod a keverőszelepet (csőtermosztát mellett), hogy kb 40-42 fokos víz jusson a padlófűtéskörbe. A padló felületi hőmérséklete ne legyen 27-30 foknál magasabb.


Ahogy hűl a külső hőmérséklet és egyre hosszabb időket fűt a kazán, egyre melegebb kazán-előremenőket állíthatsz, ez közvetlenül megy a radiátorokba, és mindig szabályoznod kell a keverőszelepeden, egyre alacsonyabb padló előremenő hőmérsékleteket állítva...

(A lehető legmacerásabb kézivezérléses megoldást csinálta meg nálatok a kivitelező, gondolom több százezer, vagy millió forintért...)

2014. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Igen igaza van. Voltak problémák a csőszerelő-fűtésszerelővel..... Nem értünk hozzá, így megbíztunk benne, de sajnos nem kellett volna..... Annál a pontnál zavartuk el a búsba, amikor fordítva építette be a kádat, mert szerinte az úgy jobb... rossz helyre tette a kiállásokat, soha nem jött amikor megígérte, stb..... ő kezdte el a fűtésredszer kiépítését,ami annyit jelentett, hogy lefektette a padlófűtéscsöveket. Ennyi. A szerelést már egy ismerősünk fejezte be szívességből, ő is mondta, hogy ezt nem így kellett volna, de akkor már mindegy volt. Festés után már nem akartuk a falakat megbolygatni és egy újabb termosztátot berakni. Majd a következő festésnél sort kerítünk rá. Addig ez van, ezt kell szeretni..... A szelepeken is próbáltunk spórolni, nem automata, hanem kézi áteresztő szelep van, és váltószelepet sem tetettünk. Nem láttuk értelmét annak, hogy külön tudjuk kapcsolni a két rendszert, ha úgyis egy termosztát van. A beton és a szigetelés biztos, hogy rendben van, azt apósom csinálta, ő nagyon jó szakember volt. Hungarocellel szigetelte a csövek alatt. Van egyébként külön szivattyúja a padlófűtésnek. A radiátorokban a kazán szivattyúja keringeti a vizet. (Régi típusú kéményes gázkazánunk van)
2014. szept. 26. 15:07
 9/9 Bobby11 válasza:

Ott a pont.

2 termosztát kellett volna: egy a radiátoroknak, egy a padlónak. Nekünk így csinálták.

Az is mák, hogy kb egy csoportban vannak a radiátoros helységek, a másik oldalon meg a padlósak. Így az sincs, hogy a radiátor hője "bezavar" a padló termosztátjának.

2017. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!