Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 180x200-as matracot ha nem...

180x200-as matracot ha nem forgatom időnként, bepenészedhet? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szivacsmatrac felső 3 cm-es rétege memóriahabos, a többi rész hideghab. Nem tudom, csak gondolom, hogy a memóriahabos réteg nem lehet alul, emiatt nem érdemes forgatni a matracot.

A bepenészedés ellen mit javasoltok? Vagy forgassam át így is a matracot x időnként? És mennyi idő múlva lehet újra az előző oldalát használni?


2014. szept. 12. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
miért penészedne be?
2014. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért penészedne be, ha a lakás nem brutálisan párás, vizes valamilyen okból... Ez a nyár elég párás volt, a házamban jópárszor az emberi egészséges szintet meghaladóan, de penészedés eddig csak akkor fordult elő, amikor az építkezés után tartósan 70% fölött volt (40 tonna friss beton, az gonosz). Normális körülmények közt nem penészedik a matrac.
2014. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vicc, hogy bepenészedhet. Nekem jóval nagyobb a kipárolgásom mint a páromé, 3x annyi folyadékot is iszom, így az én felem már fél év után szép fekete, az övé nem. Pedig IKEA ágy, vagyis ágyrácsos, ergo szellőzik rendesen. De mégsem. Sajna a Domestos sem szedi le rendesen. Mi most készülünk kidobni a második matracot is, igaz ez nem olyan penészes mint az olcsó (23 e Ft) első, hanem nekem a középkemény is túl puha és fáj tőle a derekam, hiába volt 40e.
2014. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bepenészedés ellen a megoldás: minden reggel, felkelés után azonnal szellőztetni, és az ágyon ne legyen rajta a takaró. Mi kb 1-2 órát így hagyjuk a hálószobát, szépen kiszellőzik az ágy, a takaró, a párnák.

Éjszaka beleizzad az ember, ha reggel visszaterítjük a takarót felkelés után, nem tud szellőzni sosem.


És egy plusz megoldás: vékony matracvédőt kell venni, ami gumis sarokkal rendelkezik, rá lehet erősíteni a matracra. Háromhetente bedobom a mosógépbe - nem engedi át az izzadtságot, és a matrac is tisztább marad.

2014. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2014. okt. 11. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!