Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért tiltják be a nagy...

Miért tiltják be a nagy teljesítményű porszívók árusítását?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy 1600wattnál nagyobb teljesítményű porszívókat tilos lesz árulni ezután. De miért? Mi baja velük a törvényhozóknak???

[link]


Olyan pocsék porszívókat gyártanak, alig szívnak, most még a jobbakat is betiltják. Miért jó ez? És kinek jó?



2014. aug. 25. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván valamilyen üzleti oka van, valamilyen gyártókat ki akarnak szorítani a piacról.
2014. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
energiatakarékosság miatt. A fejlődés miatt már kisebb teljesítménnyel el lehet érni a nagy szívóerőt. ÉS sok gagyi porszívó meg hiába lehet akár 2000w-os is nem szív semmit csak jól hangzik a teljesítménye...Ez mindenkinek jó, mert kevesebb energiát fogyasztunk neked is kevesebb lesz a villanyszámlád. De a gyártók ezt el tudják kerülni ha majd nem porszívó néven hanem valami más néven kezdik forgalmazni
2014. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem kettes! De akkor ha nem a teljesítményt, akkor mit kell nézni porszívóvásárláskor, hogy olyat vegyünk, ami hatékonyan szív is?


Nekem még nem volt olyan modern porszívó a kezemben, ami megközelítené a régi jó orosz rakéta porszívó hatékonyságát. Az hiányzik nagyon. Lehet, hogy több áramot fogyasztott, de ezeknek a mai vackoknak könyörögni kell, hogy egy hajszálat is fel tudjanak szívni...


Milyen adat árulkodik akkor a hatékonyságról, ha nem a teljesítménye?

2014. aug. 25. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
a szívás erőssége sosem függött a motor teljesítménytől igazán. 1600W-os porszívó is tud úgy szívni, mint egy 2000w-os. ez a lapátok kialakításától, számától függ. a szűrőket pedig megfelelően kell karbantartani otthon, mert attól csökken a szívás erőssége jelentősen.
2014. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Energia takarékosság az egész. Az egyik válaszoló írta hogy a jó porszívó 1600 wattal is nagyon erős és ebben teljesen igaza van mert nekem régen volt egy 1800 as porszívóm meg egy 2000 ezre ilyen noname márka és annyit is ért mint halottnak a csók.


Tavaly vettem egy 1600 wattos márkás porszívót és az jóval erősebb mint az 1800 meg a 2000 wattos gép és nem melegszik fel. És mondta nekem az eladó mert jóba vagyok vele hogy azok jobban kivannak alakítva mint az olcsó vackok jobban szellőznek kevésbé melegednek fel és így ezáltal erősebbek is. A sok 2000 watt és 1800 as gépek nem olyan erősek mint ahogyan le van írva a rossz kialakítása miatt.

2014. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A szívóteljesítményt kell nézni csak ezt sok terméken fel sem tüntetik mert a vásárlót a motor teljesítményével vakítják
2014. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves #2-es, #6-os. Azt mondod a szívóteljesítményt kellene a porszívóra ráírni? Ez az átszívott levegő mennyisége percenként, terheletlen állapotban? Vagy hogy gondolog? Illetve mi ennek az általad emlegetett szívóteljesítménynek a mértékegysége?
2014. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A vásárlók "vakítása" az egész!!!

Valaki dugott már be fogyasztásmérőbe egy ilyen 2000w-s csodát? Érdemes kipróbálni!

A 2~3 évtizedes porszívómotoroknak is csak 3~400W áramfelvétele volt.

2014. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mérték egysége: l/perc vagy m3/óra
2014. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!