Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Városban (de az utolsó utcák...

Városban (de az utolsó utcák egyikében lakom). Disznóólat szeretnénk építeni, kell-e hozzá engedély?

Figyelt kérdés
Ha kell,m akkor nem érdemes, mert az baromi drága rajzzal együtt. Viszont jó lenne disznót tartani. Évi egyet levágásra és egyet fialásra (aminek az árából fedezhetném a sajátomat)
2014. febr. 19. 09:36
 1/10 Józsi21 ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem kell,de pontos válasz az önkori építési osztályán kapsz.Én a helyedben megkérdezném a helyi hatóságot a sertéstartásról is.
2014. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kimondottan nem akarok bemenni, mert hallom, hogy azt mondják, hogy kell. Kíváncsi lennék, hogy mások engedély nélkül építettek-e. Vagy utánajártAK -E a dolognak. Ha bemegyek, úgyis kelleni fog, itt már a levegővételhez is kell.

Van az utcába egy idős néni, neki is van disznója. Én nagyon szeretnék mert elegem lett a gyógyszeres, szójás felfújt boltiból.

Persze azt sem akarom, hogy nagyon megbüntessenek miatta. Viszont ha bemegyek, megismernek és tuti erre járnak majd valamikor. Érted.

2014. febr. 19. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Bejelentés alapján végezhető:


a 100 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületű és 4,0 m vagy annál kisebb építménymagasságú, huzamos emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy nem emberi tartózkodásra szolgáló építmények (pl. állattartási építmény, vadetető, árnyékszék, állványzatok) építése



Építési engedély és bejelentés nélkül végezhető:


a 10 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületű és 2,5 m vagy annál kisebb építménymagasságú, huzamos emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy nem emberi tartózkodására szolgáló építmények (pl. állattartási építmény, vadetető, árnyékszék, mozgatható WC) építése



a helyi állattartási rendelet szabályozza, hogy az adott helyen van-e lehetőségetek disznót tartani

2014. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mi akartunk árnyékszéket (budit) kinntre, épp akkor kérdeztem rá, amikor jöttek az önkormányzattól a hozzáépítést ellenőrizni (kazánház), és nem lehet, engedélyköteles! Sőt csatornát is kell hozzá építeni, így nem lett kinnt wc-nk, mert ugye piszkok és jönnek ellenőrizni, ha már valamiről sejtésük van.

Borzasztó, hogy az ember semmit nem csinálhat, kicsit önállósodni akar és szabályozzák. Nem tudom, a kertünket mikor jönnek megszólni, mert kerítéssel vettük körbe a veteményest :)

Itt csak a segélyeseknek és a munkakerülőknek áll a világ.


Ahogy értelmezem, nem kell a disznóólhoz, hisz durván ha tervezünk 10 négyzetmétert. Alapnak is csak téglát fogunk.

Hol találtad ezt a rendeletet...ki is nyomtatnám.

2014. febr. 19. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a kültéri wc azért engedélyköteles, mert csak zárt csatornába lehet vezetni a szennyvizet, már nem lehet szikkasztóval építeni

2014. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:

"Borzasztó, hogy az ember semmit nem csinálhat"


Ez nem igaz. Viszont, mivel városban az emberek relatíve sűrűn élnek egymás mellett, így muszáj, hogy szabályokat hozzanak a békés egymás mellett élés biztosítása érdekében és be is tartassák azokat a szabályokat.


A te szabadságod ott ér véget, ahol a másik emberé kezdődik. Ha lesznek disznóid és ezzel nem zavarsz másokat, az jó. Viszont ha összebüdösíted a környéket, azzal másokat akadályozol a kertjük használatában és ez nem jó. Ilyenkor a törvény erejével lépnek fel ellened és ez jó. Neked is. Mert ha ez nem lenne, akkor csak az erőszak maradna és az mindenkinek rosszabb lenne.

2014. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem értek veled egyet. Vagyis az elméleted rendben van,de senki nem tudja gyakorlatban alkalmazni.

Vegyük az én esetemet. Rendezett udvar. Van 100 csirke, tisztán vannak, trágyájukat komposztálom igényes fakomposztálóban. Van kert, nem gazos. Vannak nyulak, zárt helyen, a szag ami náluk van, illatosabb némely ember bőrénél. Sajnos. Tartanék disznókat, 2-t, és az egyik fialna, de választási korban adnám el őket. Valószínű, hogy az ő helyük is rendben lenne, egyrészről a saját igényességem miatt, másrészről a gyerekeim miatt. Trágyáját akármilyen jó nem havonta eltudnám szállítani, hogy ne itt legyen szaga. Engem szabályozni fognak, pedig csak a családom egészséges megélhetéséről gondoskodom.

Nézzük a lábszomszédomat, valamint annak a szomszédját.

Düledező kerítés, körbe végig nekem kellett minden oldalról megcsinálni a kerítést, mert állandóan átjött a kutyája ami nem néz ki túl egészségesnek.

Az udvarán szeméttelep, sajnos felénk lejt a víz, így iszonyú mennyiség trágya folyik ránk. Parlagfű nő mindenhol. Kacsákat tart a szemét közt, sokszor fennakadnak szegények. Az összes kacsatoll egy nagyobb szélben nálunk landol. Mi szívjuk az ő igénytelenségét. Neki senki nem szól, hisz hátsó udvar, senki nem látja, viszont a mi életünket megkeseríti, sőt mások is panaszkodtak rá. Mi mihozzánk örömmel jönnek tojást és csirkét venni azok a szomszédok, akik a házit szereti, őt elítélik. De az önkormányzat semmit nem tesz, hisz nem látja, nem szól senki (én is balhékerülő vagyok), nem megy semmiféle engedélyért,a miért néha ránéznének.


Itt megint csak arról van szó, hogy lenne egy rend tartás az országban...de mégsincs.

2014. febr. 19. 11:37
 8/10 kovpet ***** válasza:

"Neki senki nem szól, hisz hátsó udvar, senki nem látja, viszont a mi életünket megkeseríti"


Ne haragudj, de szerinted kinek kellene szólni, ha ti nem teszitek meg? :) Birtokháborítást követ el, simán mehetnétek a jegyzőhöz. Előbb persze illene vele beszélni, hogy rendezze a körülményeit. Ha nem teszi, akkor Jegyző.


"Itt megint csak arról van szó, hogy lenne egy rend tartás az országban...de mégsincs."


Ezt csak akkor mondhatnád, ha megtettetek volna mindent azért, hogy a hatóságok rákényszerítsék a törvényeket a birtokháborító szomszédra és mégsem történt volna semmi javulás az állapotokban.

Néma gyereknek az anyja se érti szavát.

2014. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megkéred egy ismerősödet, hogy menjen be az önkormányzathoz érdeklődni, a szabályok időnként megváltoznak, az idézetek már nem biztos, hogy érvényesek.

Így nem tudják veled kapcsolatba hozni a kérdést, ha esetleg neked rossz a válasz.

Engedély nélküli építkezésből sem szokott balhé lenni amúgy, hacsak valaki fel nem jelent, mert senki nem nézi át a telkeket.

Amúgy vagy két éve törvényben törölték el az önkormányzatok állattartási korlátozásait, nem tudom, maradt-e belőlük valami vissza.

2014. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Városban általában nem lehet disznót tartani. Meg kell nézned az erről szóló önkormányzati rendeletet. Hiába laksz te a város szélén, akkor is a város lakója vagy.
2014. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!