Kilyukadt a kazán? Mi lehet a probléma?
Nálunk még a kéményből is folyt a kormos víz.
Azt mondták a vizes fától van, vagy attól, hogy még hideg a kémény a tüzelés kezdetén.
Még 1 évet kínlódtunk, azután kilyukadt és venni kellett másikat.
Soha többet maszek lemezkazán nem kellene. Most öntöttvas vízrostélyos gyári kazánunk van és semmi baja kéménynek.
A kazánban is és a radiátorokban is van víz?
A füst térből akár a kondenz víz is csöpöghet,ha már kátrányosat írsz .Ha kazánban ég a tűz ,és ott a víz melegszik,a csöpögés nem okozhatja a radiátorok nem melegedését.Itt csak levegősödés lehet a fő ok .
Biztosan meg az a szívattyú ? Előzőleg minden jó volt ?
A hiba csak úgy hirtelen beállt ?
Ennél többet nem tudok segiteni az elmondottak alapján .
Lehet , hogy valahol kilyukadt a kazán , ezért csöpög a víz.Ha kilyukadt akkor előbb-utóbb újat kell venni , meg tudják hegeszteni , de hegesztés után újra ki szokott lyukadni.Egyébként a kazánok a kátrány miatt mennek tönkre , szétmarja őket.
Lehet , hogy csak levegős a radiátor ,levegőztess, nézd meg a hőmérőt a kazánon , ha ott sincs hő , akkor nem ez a baj.
Lehet , hogy a csöpögő víz csak a kéményből folyik vissza a kazánba.
Mivel fával tüzeltek , magas a kilépő füstgáz hőmérséklete ,és ahogy felfele száll a kéményben a füst nagyon lehűl , ezért kicsapódik a pára és a kátrány a kémény falára , lefolyik ,marja a kéményt,majd visszafolyik a kazánba.
Megoldások : száraz fával kell tüzelni , kóracéllal kéményt kell bélelni , vagy inkább le kell szigetelni kőzetgyapottal a kémény padláson áthaladó részét ( hátha ez is elég )- ez a nem fűtött terület , ahol lehűl a füst és kicsapódik a kátrány.
A bélelés métere 10-13 e Ft. és falat kell bontani ,viszont a kéményt a padláson te is le tudod házilag szigetelni kőzetgyapottal és ragasztóval , pár ezerből megvan.
Rosszabb esetben a kémény tetőn levő részét is szigetelni kell ,ehhez viszont a tetőre kell felmenni , de ez nálad nem valószínű , a padlásszigetelés általában elég.
Hő azért nincs , mert valószinűleg nedves fával tüzelsz , vegyél egy fanedvességmérőt ( 5000 Ft . ), 10-20% nedvességtartalmú fát tegyél a tűzre és meleg lesz.A faszállítók 30-36% nedvességtartalmú fát szállítanak , tehát év elején kell rendelni , aprítani, hasítani , szeles helyre tenni ,letakarni , nem a vizes földre tenni, ott szárítani és meleg lesz.
Tehát: száraz fa , kéményszigetelés ( a hideg helységben),
fanedvességmérő ( 5000 Ft ) , faszárítás és meleg lesz.
Meg ne tüzelj szeméttel , műanyaggal, hasonlókkal.
A kéményszigetelésnél ha megáll , akkor sima kőzetgyapot táblát kell használni , ha nem áll meg akkor vakolható kőzetgyapotot , az a kétszeresébe kerül.
Mennyit mutat a kazánon a hőmérő??
Olyan nincs, hogy rendesen ég a tűz, mint korábban, hidegek (langyosak) a radiátorok és nem melegszik túl.
Valahová lennie kell a melegmennyiségnek,amit a tüzeléssel (égéssel) állítasz elő, fel nem szívódik, kéményen (annyi) nem megy ki!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!