Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tégláboól és vályogból épült...

Tégláboól és vályogból épült ház (régi) ami részben alápincézett véleményetek szerint milyen állapotban lehet?

Figyelt kérdés
tudom hogy sokmindentől függhet de egyenlőre csak ennyit tudok róla.a válaszokat előre is köszönöm!!

2014. jan. 27. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez függ attól, hogy hogyan tartották karban. Arra figyelj főként oda,hogy ahol vályogfal van, ott van-e alatta alap, és nem e vizesek a falak.
2014. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!akkor ez azt jelenti számomra hogy nem feltétlenül kell bontásraitélni.jól gondolom?
2014. jan. 27. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van alapja, akkor valószínűleg nincs komolyabb baja. A régi vályog házaknál az a legnagyobb baj, hogy nem csináltak neki alapot, ezért megsűlyedtek, megsűllyednek.
2014. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahha èrtem Nagyon köszönöm az információt!
2014. jan. 27. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Ahol magas a talajvíz, vagy egyéb okból sok nedvesség éri a falakat, ott hiába az alap, akkor is salétromos lesz, és felmegy a nedvesség a falba.

Régen nem tudtak rendes szigetelést csinálni az alap tetejére. Ha rátettek mondjuk egy kátránypapírt, az meg tönkrement az évtizedek alatt.

Nézesd meg szakemberrel.

A három évvel ezelőtti magas vízállás nagyon sok házat tönkretett felénk, amiket csak úgy lehet megjavítani, hogy szakaszokban kiszedni az alap fölötti vályogot 1 m magasságban, és újrarakni. Mivel a talajvíz csak 1-2 ásónyom mélyen volt télen, és a felszivárgó víz belefagyott a falba, rongálva a vályogtéglákat.

2014. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne egy fotó. De a lényeg hogy milyen állapotban van. Ha megéri rendbe rakni akkor jó kis ház lehet belőle. De egy fillért se költs rá addig míg meg nem nézetted egy normális kőművessel vagy hozzáértővel. Utólag is lehet alá alapot és szigetelést is tenni . Én is így csináltam és olyan száraz a falam mint a sivatag.
2014. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az információkat nagyon hasznosak!

Így fogok eljárni!

2014. jan. 28. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!