Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek ilyen? Véleménye...

Van valakinek ilyen? Vélemények? (falra szerelhető tus wc mellé bide helyett)

Figyelt kérdés
[link]
2013. nov. 12. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez 1 sima hideg vizes zuhanyfej.A kakis pelenka leöblítésére.
2013. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet akár az is, de találtam olyat is, ami melegvizes is egyben. (Angliában élek, itt most kezd elterjedni.)Vennél ilyet?
2013. nov. 13. 18:01
 3/16 anonim ***** válasza:

Sok éve léteznek jobb készülékek is, tehát én nem vennék.

[link]

Amúgy meg el szoktam intézni az öblítést a kád szélére kuporodva...

:D

2013. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az a baj ezekkel, hogy nem tudom őket beszerezni, mert itt, ahol élek, nem forgalmazzák őket (külföldön élek) és beépített bidés wc sincs, ezért érdekel ez a tus, mert ez viszont elérhető.
2013. nov. 13. 23:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Inkább a bekötése okoz gondot,oda kell vinni a meleg vizet is.
2013. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A mosdókagyló közvetlen mellette van, az egész fürdőszobámat megcsináltatom a szomszéddal, alapjáraton megigérte, hogy rendberakja a csöveket, mert borzasztó kavalkád van ott, wc-t cserél, mosdót cserél, plafont csinál, cseméz falat, padlót, tushoz a meleg hideg vizes csövet beteszi a falba, radiátort áthelyez,...és ez csak a fürdőszobám. Szóval ennyi munkamellett már észre se fogja venni, hogy egy ilyet is megcsinál.
2013. nov. 14. 14:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Arra az egyre nagyon vigyázz, hogy ezeknek a csöve nincs arra méretezve, hogy ellenálljon a folyamatos nyomásnak, amit a hálózati víz szolgáltat. Ebből következik, hogy ha nem zárod el azt a csapot, ami a zuhanycsőbe juttatja a vizet, akkor GARANTÁLTAN el fog durranni!! A biztonságos megoldás tehát zuhanycsaptelep+kézizuhany. ...és akkor nem kell úszva közlekedned a lakásban, ha elfelejted netán elzárni. Tudok olyan embert mutatni, akinek hiába mondtuk, hogy hiába van ilyen elzárós zuhanyfeje, mindig zárja el a csaptelepet...
2013. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, hogy a fejen van egy gomb, amit megnyomva jön a víz és a falon is van egy csapja? Én úgy láttam, hogy vagy az egyik helyen van, vagy a másik helyen. Azt néztem, hogy ami termosztátos, annak csak a falon van csapja és mivel vissza kell "akasztani" a falra a csövet, kizárt dolognak tartom, hogy ne zárjam el:D Vagy külön van egy csapja, ami vízteleníti? A lakásban egy helyen van ilyen csap, de akkor az egész lakásban nem lesz víz....szóval nem értem, mire gondolsz. De ha lenne egy csap, amivel vízteleníteni lehetne, akkor sem értem, hogy mért kell elzárni, hiszen ha elzárod a rendes csapot, akkor a csőbe hogy a fenébe menne víz?
2013. nov. 15. 07:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Arra gondol,hogy ilyen szettet kell feltenni(hideg vízre)

aminek van elzárója is.

A sima gégecső(direktbe)kötve a hálózattal az nem egészséges dolog.


[link]

2013. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt a rendes csap elzárásával van/lehet a bibi!

Ha az elmarad, és csak a zuhanyfej elzárója akadályozza a víz folyását, akkor 100%, hogy előbb-utóbb eláztatod a lakásod, de nagyon. A kézizuhany gégecsöve arra van méretezve, hogy ÁTFOLLYON rajta a víz, a hálózatban lévő mintegy 4 bar nyomásnak csak rövid ideig tud ellenállni. Az alábbi kiépítést javaslom: falra zuhanycsaptelep, zuhanycső (ízlésed és pénztárcád szerint), arra hagyományos (elzárási lehetőség nélküli) zuhanyfej. Így ki van küszöbölve, hogy a zuhanycső nyomás alatt marad, tehát nem tud eldurranni. Remélem érthetőbb voltam.

2013. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!