Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Uj lakasba koltoztunk, cirkos...

Uj lakasba koltoztunk, cirkos a futes, soha nem volt ilyen futesunk. A cirko csak par percre kapcsol be, ha fentebb vesszuk a futest, majd lekapcsol es zug. Raadasul utana sehogy nem kapcsol be. Mitol lehet? Lehet keves a viz benne?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet hogy kevés benne a víz/alacsony a nyomás. Meg kell nézni és ha így van, fel kell tölteni. Ha nem megy és szakemberre nem akartok költeni, kérdezzétek meg az előző lakót hogy is működik.

Egyébként nem feltétlenül tesz jót neki, ha állandóan nyomkodva van és ezzel ki-bekapcsol jövet menet. Elvileg ha egy bizonyos hőfok alá esik a keringő víz hőmérséklete, akkor bekapcsol és rámelegít. Ezért van az, hogyha feljebb veszed a fűtést bekapcsol...

Ha megfelelő mennyiségű víz van benne és továbbra sem működik jól, akkor érdemes kihívni egy szerelőt hozzá. Lehet, hogy szimplán csak elkoszolódott és megoldja egy takarítás, de az is lehet, hogy komolyabb baja van (a miénk pl. 21-2 éves korára egyszerűen kilyukadt) és újat kell venni.

2013. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Elvileg ha egy bizonyos hőfok alá esik a keringő víz hőmérséklete, akkor bekapcsol és rámelegít"

Na ez pont nem így van ! Mert a termosztáton beállított hőmérséklet elérésénél kikapcsol a kazán.És a termosztátoknak van / tipus függő,0,5 fok,0,3fok / a be és ki kapcsolás közt hőmérséklet különbség.Ha pl:21-fokra beállítod akkor elvileg 21 -foknál kikapcsol és 20,5-nél újra bekapcsol. És ez a körforgás. A víz hőfokának nincs ehhez köze.Szerintem nézesd meg szakival,mert ez nem normális jelenség. 15-20 percet legalább mennie kellene.És legalább annyit állnia,de ebben a jó időben sokkal többet áll mint megy,/lehet órák hosszat is áll /

2013. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindenképp megnéztem, csak szerettem volna tájékozódni tapasztalatokról.

Szerintem az a része nem normális, hogy mikor lekapcsol, akkor elkezd zúgni és nem is hagyja abba csak akkor, ha lentebb veszem a hőfokot a termosztáton.

Pl most 17 fokra van állítva, mert amíg nem jön a szerelő nem akarom, hogy sokat menjen. Fürdéskor szoktam kicsit bekapcsolni. Ilyenkor meg 3-4 percet majd lekapcso, zúg és hiába veszem fentebb a hőfokot, csak belobban majd újra őrlángra áll és zúg tovább. Kicsit furcsa.

2013. nov. 11. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendben, hülyén fejeztem ki magam. Meleg víz kering a rendszerben, így nyilván arra melegít rá, hogy nem a víz hőfokára, hanem a lakásban lévő hőmérsékletre kapcsol, azt aláírom.

Amíg rossz a kazán, addig lehet jobban jársz ha szerzel egy 2 ezer forintos hősugárzót és azzal fűtesz fürdés közben (utána is jól jöhet, mert nálunk mondjuk 21 fokot tart a fűtés, de nekem ez fürdéshez kevés). Ne járjon, ha nem muszáj. Persze tudom, mondani könnyű ilyen időben.

2013. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!