Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kell egy használt cserépká...

Mit kell egy használt cserépkályhán megnézni vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Egy hordozhatö cserépkályhát vennék, de nem tudom mit lenne érdemes megnézni rajta. Samottot meg csempék állapotán kívül vannak vàlni jelek amik árulkodnak valamit az állapotáról?
2013. okt. 9. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Lényegében a belseje a legfontosabb. Ott a samott tégláknak rendezetten, egyenesen kell állniuk, nem lehetnek töröttek repedtek és nem mozoghatnak. A külső csempék már nem annyira fontosak, ott a lényeg, hogy ne legyenek elrepedve, ez főleg szakszerűtlen szétszedésnél jellemző. Ha használtat veszel, olyat keress amit max. 2-3 éve használnak, hogy még te is tudd jó néhány évig használni.

A legjobb egy újrarakott cserépkályha. A belseje teljesen új, a vasanyag meg a külső csempék a régiek, de így is ugyanazt tudja, mint egy vadi új és fele-harmad áron van mint az új. Én is ilyen felújítottat használok.

Érdeklődd ki, hogy fával vagy szénnel is fűtöttek benne, mert a szén jobban igénybe veszi a kályhát.

Ha csak fával van fűtve, szakszerű tüzelés mellett min. 10 év egy hordozható cserépkályha élettartama a felújításig.

2013. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok amikböl nem szabad használtat venni még akkor sem ha sokkal olcsobb. Szerintem ez egy ilyen dolog. Az olcsóságot idövel megfizetjük más dologban.
2014. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!