Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szórt fényhez melyik típusú...

Szórt fényhez melyik típusú napelem a célszerűbb, téli használatra is?

Figyelt kérdés

Ez: [link]

és ez:

[link]


Tájolás szempontjából észak-északnyugati irányba néző ház erkélyére lenne felszerelve, fölötte még 3 emelettel.


Komoly elvárásaim nincsenek, csupán hobbi célra használnám.


Amit tudok a multikristályosról: annyira nem érzékeny a tájolásra, viszont pár cella árnyékolásával a teljes energiatermelés megállhat. Hatásfoka jobb lenne mint az amorfnak, a melegedés rosszul befolyásolja a teljesítményét, de a közvetlen napsütés hiánya miatt nem kéne evvel számolnom. A fény spektrumára is igényesebb.


Ellenben az amorf nem érzékeny a fény spektrumára, sem a melegedésre. Bár kétszer nagyobb, olcsóbb is, hatásfoka rosszabb. Árnyékolás sem okozna gondot, szórt fényt is jól hasznosítja és szélesebb fényspektrumban is működik.


Már ha jól tudom ezeket róluk, viszont gyakorlati tapasztalatom még sincs, és nem vagyok biztos benne, hogy ha én választanék, jól döntenék.



2013. aug. 27. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlati tapasztalatom nekem is csak déli tájolású, 30 fokos lejtésű tetőn lévő polikristályos napelemmel kapcsolatban van. Borult időben alig 5-10 % a teljesítménye.

A te 5W névleges maximális teljesítményű napelemed sz északi tájolású erkélyen szerintem nagyon rossz hatásfokkal fog dolgozni, de hobbi célra talán mérhető adatokat szolgáltat. Én a stabilabbat a jobban szerelhetőt választanám.

2013. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Szerintem akkor az olcsóbbik lesz. :)

2013. aug. 28. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!