Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelnél minél magasabban van...

Panelnél minél magasabban van a lakás, annál drágább?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, és nem értek a társasházakhoz :D
2013. jún. 29. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Annál hidegebb is. xD (Bár ez a fűtési rendszertől függ.)


Komolyra fordítva a szót, az ára a kilátástól is függ. Ha nem a szomszédos 10 emeletesnek a szemközti lakására néz, akkor drágább. Ha a telepi kocka-ABC-re néz, de a háttérben vannak dombok/valami kis víz, akkor drágább.

Ha rálátsz a Dunára például, akkor marha drága.


Utóbbiba a budapesti Árpád-híd környéki lakótelepeken futhatsz bele.

2013. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 4 emeletesben lakok a magasföldszinten....

A legdrágább a második emeleti.

A negyedik a legolcsóbb.

2013. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Négyemeletesnél pont fordítva szokott lenni, mert azokba még nem feltétlenül építettek liftet. Egyébként meg ezer dolog befolyásolhatja egy lakás árát, ezek közül a leglényegtelenebb az, hogy egy liftes házban hányadik emeleten van. Hacsak nem valami extra kilátást nyújt az a magasság, ettől biztosan nem lesz drágább.
2013. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mindegyik annyiba kerül, amennyiért megveszik. a kínálati ár ne tévesszen meg, sokszor érzelmi alapon generálódik.


vannak helyek, ahol kihalásos alapon lehet lakáshoz jutni, van ahol pedig minden emeleten találsz egy eladósorban lévőt. ott mondjuk azért érdemes gyanút fogni.

az állapota is sokat számít, sőt, talán a legtöbbet. a földszintet és a legfelső emeletet nem szokták szeretni, ezeken kívül pedig érzelmi és fóbiás faktorok döntenek.

2013. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
A házon belül a hő felfelé száll, így a fenti lakások a melegebbek. Kivétel a legfelső/k mert ott fölötte a tető van ami nem fűtött. De pl egy 10 emeletesben az 5ödiken mindenhonnan fűtött lakások veszik körül ezért melegebb. Konkrétan a 10edik ezért hidegebb.
2013. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ja meg a 10ediken egész nap odasüt a Nap, így az jobban melegíti mint a földszintieket, földszinten egy 10 emeletes lakótelepen alig süt be a Nap.
2013. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja, tényleg, ez ki is maradt a gondolatmenetemből, hogy a magasabb lakások világosabbak, kevésbé száll fel a por az utcáról, és ugye még csendesebbek is.

egyedül tűz esetén van szopi, de az szerencsére ritkább mint a napkelte vagy a szirénázó rendőrautó elhaladása.


panelszerűségben élek, a 4.-en. ha módom lenne rá, akkor mennék én a 8.ra is :)

2013. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Aha én is panel 6-on. Én is mennék feljebb 8-9 akár 10 is. Voltam másnál és sokkal csendesebb és a kilátás is mégjobb. Pedig itt 6 odikon és a telep szélén már szépen látszik a napkelte.
2013. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!