Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni rajzolni...

Bagosi Anita kérdése:

Szeretnék megtanulni rajzolni (főleg portrét) de nem tanfolyamon. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék portrékat rajzolni mert nagyon érdekesnek találom de az a baj, hogy nem tudok rajzolni és ezért szeretnék megtanulni. Sajnos tanfolyamok eléggé drágák. Van más módja, hogy megtanuljam?

Hallottam a jobb agyféltekés rajzolásról. Ennek mi a titka?

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jún. 25. 12:38
 1/2 anonim válasza:

Meg lehet tanulni, bár nem túl könnyű. Én is szoktam néha. Figyelembe kell venni az arányokat.

A fej felénél van a szem, oda rajzolj egy nagyon halvány vonalat, majd rajzold rá az egyik szemet. Nagyon fontos, ha megnézed, a két szemed távolsága egy szemnyi. Remélem ez így érthető. Rajzolj be egy másik halvány vonalat kb. a fej negyedére. Az orr a két halvány vonal között helyeszkedik el. A fül pedig egyvonalban van az orral. Az orrtól kicsit lejjebb pedig a száj. Viszont arra figyelj hogy álla legyen. A haja pedig ne simuljon rá a fejére, magasítsd egy kicsit! Nagyon fontos hogy ne hagyd le a szemöldököt! Nagyjából ennyi.

Ha van valami kérdésed még írd meg nyugodtan üzenetben ;)

2013. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős gondolat :D Persze, magadtól, netes tutoriálok alapján is megtanulhatsz rajzolni, akár igen jól. A kulcs úgyis Te vagy, ez sok idő és sok munka, az összes többi (akár a profik fizetős videói) csak segítenek, persze az is fontos. Én egy grafikus fórumon vagyok, ahol van egy saját kis topikom a képeimmel, a népek kedves dolgokat írnak be (amikkel nem értek egyet, NAGYON önkritikus vagyok. ja, ez azért nem devArtos ok nélküli nyalizós szint, s a Critique Centerben amúgyis szétszednének apróra :D) s biztatnak, ez nekem sokat jelent.

Az alapvető, hogy rajzolj. Lehetőleg mindennap, sokat. A legtöbben itt rontják el, feladják, abbahagyják. A következő buktató a lustaság és félelem, van, aki mindig ugyanazt a kis semmit rajzolja (pl. 5 perces figura, hajával a szeme előtt, kezével a háta mögött) s persze nem fejlődik. Rajzolnod kell kezet. Rajzolnod kell 2 szemet, mert sose tanulod meg, ha nem. Ami nem megy, azt gyakorold.


Az ember kb. a legnehezebb népszerű téma. Ha hibát követsz el, ez általában elég feltűnő, hisz annyiszor látunk embereket, tudjuk, hogy kéne kinéznie. No nem annyira, hogy ha rajzolni akarjuk, akkor fogalmunk lenne róla, hogy mit hova kéne rakni, á, ez nem olyan egyszerű :)

Az első írt pár alaptippet. Vannak ilyenek, ezek alapján megrajzolhatsz egy tipikus fejet. De nem szabad szolgaian követni ezeket, mert a fejek egyediek, az arányokban is van bizonyos eltérés, bár némelyikben jóval kevesebb, mint másokban ;)

S persze ne hidd, hogy elég, ha csak embert rajzolsz. Egyszerű testekre (gömb, henger, kocka) is szükség van, hogy megtanuld, hogyan érzékeltesd a formát.

2013. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!