Tényleg kell a rengeteg felszerelés egy optimálisan működő, vegyestüzelésű kazánon alapuló fűtésrendszerhez?
Adott egy ház, 100 m2, emelet nélkül.
Ha az ember megkaparja a kazántéma felszínét, akkor arra a következtetésre jut, hogy elég egy elegendő teljesítményű és hatásfokú vegyestüzelésű kazán, a hozzá tartozó kémény és egy keringető. Pont. Ha viszont jobban beleásunk a dologba, már jönnek a kiegészítők, persze rengeteg pénzért: puffertartály, laddomat, iszapleválasztó, légleválasztó, füstcsőtermosztát és még néhány kisebb kiegészítő. De valóban szükség van ezekre, vagy a gyakorlati életben ez csak a rendszer bonyolultságát növeli? Sajnos a neten csak az említett eszközök reklámanyagával lehet találkozni, de nincsenek valódi emberek valódi véleményei, tapasztalatai.
Megköszönném, ha valaki adna egy kis felvilágosítást a témában, mert nem mindegy, hogy mennyit költ az ember az egészre, ha egyébként kevesebből is ki lehet hozni majdnem ugyanazt a hatékonyságot.
Ezeket a kiegészítőket a kazánok optimális működésére ill.
megóvása érdekében találták ki.
Nekünk van a kazán a tágulási tartály,puffer,2 keringető,automatikus légtelenítő vagy mi,meg biztonsági szelep és pont.... tavaly lett csináltatva az egész és hát 1,6 millió körül volt az egész rendszer és ajánlotta a fűtésszerelő a termosztatikus keverő szelepet ami kb 20000 ft lett volna,de a nagyon kell kérdésünkre azt válaszolta,hogy nem szükséges így azt kihagytuk.
Nos miután kb végig kínlódtunk a telet a kazánnal együtt jövőhónapba nem sima keverőszelep hanem pénzt nem sajnálva laddomat lesz berakva.Jelenleg ott tartunk,hogy áramszünet esetén futás a kazánhoz...de a laddomattal ugye ez nem gond mert cirkuláltatja a vizet.Mondjuk a hosszan tartó váratlan áramszünet kellemetlen következményeit kivédve egy kályha is van a ház központi részébe bekötve.
Köszönöm a részletes választ, bevallottan nálam a költséghatékonyság elég fontos. Az egészet azért indítottam el, mert a jelenlegi vegyestüzelésű kazánnal reggel a hőmérséklet lement 15-16 fokra is, ami élhetetlen volt, és zabálta a fát így is.
Először egy puffertartállyal indult a dolog, aztán arra kellett szigetelés is, laddomat a visszatérő melegítéséhez, ehhez kéménytermosztát, iszapleválasztó a laddomat védelmére, légleválasztó a rozsdásodás ellen, végül már majdnem háromszorosánál tartunk az eredeti költségeknek.
Nem vagyok spórolós, ha indokolt és kihagyhatatlan dolgokról van szó, de az egész rendszer egy rejtély nekem, mert csak a gyártók elmondására hagyatkozhatok.
Megint beleütköztem abba a problémába, hogy valaki szerint ez lényeges, míg valaki szerint anélkül is minden oké. Gyanítom, hogy a külső hőszigetelés meglétének és minőségének is sok köze van a dologhoz.
Nekünk az említett keringetős rendszer nem vált be, mert csak addig volt jó idő(akár 26 fok is), amíg a kazán üzemelt, amíg raktuk rá a rengeteg fát. Miután a keringető lekapcsolt(éjjel, amikor már nem raktuk a kazánt), pár óra alatt lement a belső hőmérséklet 15-16 fokra is, amit utána kínkeservesen lehetett csak feltornászni.
Az igaz, hogy nincsen külső nikecell hőszigetelésünk, de minden nyílászáró műanyag és jók a radiátorok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!