Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan mentsem meg a fikus...

Hogyan mentsem meg a fikus benjaminat?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írtam-e a kérdést.. szóval új lakásba költöztem (albérlet) és van itt a főbérlőnek néhány cserép virága. A fikusz elég áldatlan állapotban van. Fel van kötözve fácskává (szóval nem az a bokorszerű) kb 1,5 méter magas. A legfelső 20 centijén van pár ág, amin elvétve még éldegélnek levelek (ez adja nekem is a reményt) a többi ága szét van száradva, le van csonkolva. Elég szomorú látvány. Hogyan segíthetnék rajta? Mivel locsoljam? Ültessem át? Fény és vízigények? Metszem le a maradék száraz ágakat? : ) végül is csak egy növényke... nem akarom kidobni, hisz nem igényel nagy törődést, csak nem tudom hogy álljak neki. KÖSZÖNÖM!
2013. jún. 5. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
google > ficus benjamina
2013. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen fikuszom. Na az egy túlélő volt :) Kb 4x újraéledt,pedig az összes levele lehullott és olyan volt,mintha elszáradt volna. Semmi mást nem tettem csak elkezdtem rendesen öntözni és helyrejött.
2013. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!