Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás probléma. Mit lehet tenni?

Lakás probléma. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Édesapámnak van egy lakása,január közepe óta ki van adva albérletbe, de a bérlők semmit nem fizetnek....illetve felújították kicsit a lakást és 1x fizettek 10ezer forintot,de azóta semmit...szerződés nem lett írva, telefont nem veszik fel....mit lehet ilyenkor tenni,hogy eltűnjenek a lakásból? Nagyszüleim idős,beteg emberek, a nyugdíjukból fizetik a lakás számláit,hogy ne kapcsolják ki a vizet-villanyt-gázt....de alig elég így a nyugdíj.... segíteni sajnos személyesen nem tudok, én Németországban élek....

Aki esetleg tud valamit erről,hogy hogy lehetne megoldani,kérem segítsen!

Előre is köszönöm!


2013. ápr. 26. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Bíróságon a panasznapra bemész és ott segítenek, de előtte személyesen rá lehetne ilyeszteni ezzel a "kedves" élősködőkre!
2013. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közjegyzővel hitelesített szerződés nélkül nehéz bármit tenni. Bár ha nincs szerződés akkor mit keresnek a lakásban? Nem tudom ilyenkor mi a jogi háttér, de visszafelé is elsülhet a dolog, ha nem fizettek adót.


Esetleg határozottabb fellépésű barátok rávehetik a lakásfoglalókat, hogy ideje továbbállni. Persze csak kedves szavakkal, kulturáltan.

2013. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy miért nem írtak szerződést....annyit tudok,hogy január közepén mentek oda, felújították (festés-padlószőnyeg), ezért mondták nagyszüleim,hogy oké,akkor 1 havit ne fizessenek (am ugye a január,ha úgy nézzük...)...de azóta is 1x adtak 10ezer forintot,holott 35 a bérleti díj.... őcsém elég nagy darab, elvileg 1.jén mennek oda apukámmal, de nem tudom,hogy rendőr nélkül csinálhatnak-e valamit...vagy ha a rendőr odamegy,abból nem-e lesz baj,hogy nincs szerződés....
2013. ápr. 26. 21:21
 4/5 acelsziv ***** válasza:
Rendőrségen feljelenteni őket, mint önkényes lakásfoglalókat. Mindent kikapcsoltatni, kiköttetni.
2013. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előbb rendőr nélkül, de meg kell nekik említeni, hogy akkor legközelebb rendőrt hívtok. Egyébként jelen helyzetben sajnos a bérlőknek több a joga mint a Nagyszüleidnek. Mi is most "pakoltuk" ki a szomszédokat igaz őket a tarthatatlan viselkedés miatt, jelenleg várjuk a bírósági végzést és míg nem jön meg mi nem is mehetünk be a lakásba.
2013. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!