Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, középiskolát végzem, és elegem van az életből. Anyám és apám gyerekkoromban elváltak, házat nem kaptunk, pénzt kaptunk, de azt se annyit amennyi járt volna. A ház összedőlt... megdöltek a falak, nem lehett felujatíni, odalett mindenünk biztosítás nem volt. Anyám öszejött egy palival, aki igazábol egy igénytelen ember, minden pénz amit bevételbe hozott viszament rá. Bagózik éjel nappal. gy helyen dolgoztak, most megszűnt a munkahely így mindketten munkanélküliek. Mióta a ház összedőlt albérletből albérletbe költözünk. A rendes apám smemit sem fizet nekünk. Nagymamám velünk él, jelenleg ő az egyetlen bevételforrás a nyugdíjával. Van egy 22 éve sbátyám, akinek még középiskolája sincs, és otthon ül és gépetzik, ha munkát szerzünk neki kirugatja magát álandóan. Most anyám szétmegy ezzel a palival, álandóan am is csak a vita volt sneki nem szerette. Nincs munka, 70 ezerből 4 en nem tudunk megélni, úgy hogy lakás sincs, mit lehet ilyenkor tenni? Lehet innen normális élete a családomnak, vagy nekem egyáltalán? Pénz nélkül nem lesz belőlem semmi, egyetemre se tudok menni. Ha lakás lenne, akkor is arra meg a számlákra menne el a pénz...
2013. ápr. 26. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

" Lehet innen normális élete a családomnak, vagy nekem egyáltalán? Pénz nélkül nem lesz belőlem semmi, egyetemre se tudok menni."


Lehet, legalábbis neked lehet. CSak ne várd, hogy a családod fogja majd megoldani a problémáidat, vagy majd ők változtatnak. Nagyon nehéz helyzetben vagy, de az, hogy belőled mi lesz végül, az rajtad áll.


Egyetemre mehetsz pénz nélkül is. Dolgozni is tudsz mellette, meg van ösztöndíj, szociális alapon is, meg tanulmányi alapon.


Ne gondold, hogy nem lehet, csak belülről látszik lehetetlennek.

Egyébként, az ismerősi körödben, vagy családodban nincs olyan, aki normálisan él? AKi esetleg tudna támogatni ebben?

2013. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tedd le az érettségit, aztán ne egyetemet, hanem munkát próbálj szerezni. Ha lesz elég pénzed - amelyről nem kell beszámolnod a családtagjaidnak, de minimális pénzt adhatsz haza - akkor keress egy szakmát, ami a környéken keresett, vagy keresett lesz. Erről talán a munkaügyi központban tudsz érdeklődni, vagy olyan portálokon, ahol a munkakereséssel kapcsolatos dolgokkal foglalkoznak. Aztán, még többet fizető munkát tudsz vállalni. Aztán, ha még mindig vágysz rá, mehetsz egyetemre, levelezőre, ami mellett dolgozni is lehet. Brutális kitartás és erő kell ezekhez, de nem lehetetlen. Sok sikert!
2013. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De a fő gond az, hogy most kb megyünk az utcára... miből fizesüsnk albérletet, anyámnak kéne munka először. AZtán am meg ha dolgozok haza kell adjam, tavaly nyáron is dolgoztam, midnent odaadtam... Ha meg külön költözök, akkopr sulit se tudom befejezni, másik dolog, h albérletet is miből tartsam fennt? Egyetemet meg hagyjuk, mert csomó szak alapbol már csak fizetős, szocösztöndíjat lehet, hogy kapnék, de tanulmányit tuti nem, nem vagyok olyan jó, de a fő kérdés most az, hogy hol lakjunk?
2013. ápr. 26. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!