Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasház (lapostetős) bitumen...

Társasház (lapostetős) bitumenes vízszigetelése 30 fokban olvadhat?

Figyelt kérdés
Villámhárítót kell csináltatni, de az egyik lakó megtalált azzal, hogy majd csak ősszel, mert ha 30 fokban felmennek a tetőre, akkor tönkremegy a tetőszigetelés, mert benne marad a talpuk stb stb.. (a csávó nem teljesen komplett, de én sem értek hozzá, érdekelne más véleménye, esetleg szakemberé) Tényleg meg kellene várni egy enyhébb 20 fok körüli időt ezzel?

2013. ápr. 22. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz! Lapostetőn 30 fokban csak a járólapokra szabad lépni, a bitumenre nem. A bitumen a napsütés miatt jóval melegebb, mint 30 fok, és ilyenkor sarokkal könnyű véletlenül kilyukasztani, illetve a fedőpigmenteket ha beletapossa valaki, akkor az UV károsítja később. Javasolt kora reggel vagy 17h után dolgozni.
2013. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az már rég rossz, ha a szigetelésben benne marad a talplenyomat 30C-os hőmérsékleten. Vagy azért szakad el, mert rálépnek - javítani sem lehetne akkor a tetőt, ha beázna.

Nem kell semmilyen "rossz" időt megvárni. Ha nagy a para, akkor nem 40C-ban és tűsarkúban kell a tetőn divatbemutatózni.

2013. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig nyáron, mikor magasan jár a nap (=majdnem merőlegesen süti a tetőt) akkor 8-900 W/négyzetméter a beeső napenergia, aminek akár 60%-át is elnyelheti a mondjuk sötétzöld pigmentekkel bevont kátránypapír. Az így létrejövő egyensúlyi hőfok 50-60 fok is lehet 30 fokos léghőmérsékletnél. (Attól függ főleg, hogy hány rétegű a kátránypapír, azaz a tető betonja mennyit nyel el.) Az 50-60 fokos kátrány pedig már elég lágy.
2013. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy a tetőn lévő szigetelés hőfoka magasabb, mint a léghőmérséklet (pl. mértem 75C-ot PVC lemezen, ami fa födémen volt), DE!

A modifikált SBS lemez hőállósága 100C, lágyulása 120C.

A modifikált APP-s bitumenes lemez hőállósága 120C, lágyulása 135C.

Szép is lenne, ha sétálnánk egy palahintésű tetőn és az összes lábnyom látszódna, mert a bitumen (nem kátrány) meglágyulna a napon és korcsolyáznánk.


Amúgy van a csúszkálásra lehetőség:

1. Az oxid lemezek hőállósága 80C, lágyulása 105C - na ez már gázosabb, de ilyet nem teszünk fel tetőre zárórétegnek. 5 évnél tovább nem bírja és a sima hőtágulás és zsugorodás miatt is szeret megrepedni (mert üvegfátyol-betétes). Ha meg hőszigetelés van alatta és rálépsz, akkor az tényleg beszakad.

2. Munka közben a homokszórt alaplemez viszont szépen fel tud melegedni és egy terepbakancs szépen benne tudja hagyni a nyomát - pláne frissen hegesztve :)

2013. máj. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Enyhébb időt kivárjuk és akkor lesz megcsinálva a villámhárító, biztos ami biztos.
2013. máj. 28. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!