Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Tescoban kapható csiperkegom...

A Tescoban kapható csiperkegomba-termődobozból kb hány kg gomba szedhető le?

Figyelt kérdés
És lehet-e a dobozba letermés utánn utólag újraültetni a spórákat?Csinált már valaki ilyesmit?
2009. szept. 18. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk a csúcs eddig 3 "terméshullám" volt, kb. 20 dekányi gombával alkalmanként. Az 1000 Ft-ot így tuti nem éri meg, viszont tényleg nagyon friss és olyan jó figyelgetni, ahogy nőnek. Volt viszont már 3 olyan doboz is, amiből egy szemet sem szüreteltünk, pedig mindent ugyan úgy csináltunk. Szóval lutri a dolog.

Amúgy sztem biztos újraoltható a talaj, de még nem próbáltam. Én egy kissé már szkeptikus vagyok, de a párom mániás :) mindig, minden doboznál hisz benne, hogy az lesz a rekord termés.

2009. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
81%
Sajnos semennyi. Én úgy látszik, ügyetlen voltam, hiába tartottam be a dobozon lévő utasítást. Az egész egy nagy zöld penész lett. Még most is kiráz a hideg, ha eszembe jut a látvány. Azért neked sok sikert kívánok!
2009. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Én kis naív:hány KILÓ szedhető le....

Most olvasom,hogy a termőföld súlyának akár a 30 %-a is megteremhet 5 hullámban.Hát a doboz csak 4 kg....

2009. szept. 18. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sem sikerült.Volt rajta kettő darab és kampec lett neki.De a szomszédnak volt ,és neki volt rajta elég sok.Úgy látszik én is béna voltam.
2009. szept. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nagyon függ attól hogy milyen környezetben van.

Ha stabilan nagyon párás/nedves,15-22 C fok körüli és minimális fényű helységben van, hozhatja az ideális hozamot, így optimális lehet a gombatermés. Ezért van sok gomba tenyészet pincében.

2009. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Én is a pincébe tenném,nagyon nedves,ablaktalan.Szóval sztem jó lehet.
2009. szept. 20. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
na, próbáltad? bejött?
2010. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szió,1x volt rajta 5-6 kissebb db.Kb 20 dkg.Inkább vettem volna 500 Ft-ért 1 kg-ot.De így olyan jónak tűnt,saját gombataelep a pincében....

Viszont az íze iszonyú jó volt,jobb mint a boltinak,pizzát csináltam belőle.

2010. jan. 16. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

1. terméshullám 510 g, 2. terméshullám 275 g, 3. terméshullám 150 g. Indult a 4. terméshullám is, de nem vártam meg.

A legnagyobb példány, amit szüreteltünk, 90 g volt.

Én először a konyhában, majd a spájzban tartottam, naponta többször spricceltem fölötte a levegőt a páratartalom miatt (de hát úgyis naponta többször járok arra). A gyerekek szeretik nézni, ahogy nőnek a gombák.

2016. ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Hátha valaki még rákeresne a kérdésre. Én megvettem 1* megöntöztem kézzel csepegtetve 2 pohár vízzel és otthagyta,tam 4 hétre a mosó konyhában a pincében... Mire eszembe jutott kicsit túl nőtték a fóliát, szétnyitották maguknak. 833 gramm az első hullám X'''D a legnagyobb 105 grammos
2017. máj. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!