Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán és keringtető szivatt...

Gyuribacsika kérdése:

Gázkazán és keringtető szivattyú összehangolás! Eddig jó volt most azt vettem észre, hogy épphogy bekapcsol a kazán felfűtésre 3-4 perc és máris ki kell kapcsolnia, mert lassú szerintem a szivattyú és utol kell érnie magát lassan áramoltatja a vizet?

Figyelt kérdés
A legmagasabb fokozatra raktam azaz a 4-esre a szivattyút ez megfelel 2300 fordulat / percnek.Jól gondolom, hogy a szivattyú kerék lapátjai lehetnek már eléggé megkopva és ezért ilyen beteges ? Szóval cserélni kéne ha nem akarom hogy a kazán is tönkremenjen.

2013. márc. 24. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem szivattyú gond.A szivattyú mindig azonos fordulaton

dolgozik .Okozhatja a szobai termosztát hibája is .

Megfelelő e víznyomás ?Szóba jöhet a kazán előtti visszatérő csövébe beépitett szűrő eldugulása .A kazánba épitett hő érzékelő meghibásodása.De még a kazánban lévő

panel is .Nálunk ez már mind előfordult .

2013. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiába dolgozik azonos fordulaton, ha már kopott a belseje ami áramoltatja a vizet és már alig tud mit felkapni és vinni, akkor az egységnyi idő alatt átvitt vízmennyiség csökken.Amit mondjuk 5 éve a 2-es fokozaton ( n 1400 min-1 ) átvitt azt kb. most viszi át a 4-es fokozaton ami a max. Ezért gondolom, ha érted mire gondolok. Víznyomás nem változott ugyanannyit mutat a mérőórája mint eddig.Visszatérő csőbe nincsen szűrő szerelve. Kazántermosztát működik.Szobatermosztát digitális kijelzős elem friss benne, s ha elem már merülőben van akkor azt produkálja, hogy 5 percenként hallani a kattanó hangját.De ilyen nincs most. Volt 1-2 éve ugyanez a jelenség, de mivel akkor már hosszú évek óta a 2-es fokozaton ment a szivattyú ezért felállítottam 3-masra és megszűnt a jelenség, ment a kazán kikapcsolgatás nélkül felfűtési időben rendesen. Csak azóta kophatott szerintem annyit a bele, hogy már annyit se bír átpumpálni 4-esen sem mint régen 2-esen.
2013. márc. 24. 17:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Semmi több vélemény ?
2013. márc. 27. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a legnagyobb fordulat a legjobb a kazánnak(rendszernek). A tömegáram és a deltaT (hőmérséklet különbség - előremenő kontra visszatérő) fordított arányban áll egymással. Azaz nagy fordulaton (nagy tömegáram) kevesebb hőt tud elvinni a kazántól. Ha meg túl lassú, akkor pedig a kazán fűti túl magát. Jó játék eltalálni az optimális fordulatot. A szivattyúlapát nem kopni szokott, hanem inkább telemegy kosszal, lerakódással. Persze semmi sem kizárt...
2013. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na azóta, ki lett cserélve a keringető szivattyú még nyáron, át lettek mosatva a fűtéscsövek is és egészen idáig teljesen hibátlanul működött a kazán.Mármint a benti levegő lehűlt ugye fél fokot, a szobatermosztát ezt érzékelte és a kazán bekapcsolt,(amit lehet hogy eddig nem mondtam, 13 éves termomax nyílt égésterű gázkazán)és a levegő fél foknyi visszafűtéséhez általában 2-2,5 órát szokott menni a kazán max. 1-2 megszakítással (ki-be kapcsolás). Őszi fűtésbekapcsolástól egészen idáig minden rendben is volt, tartotta ezt a nagyjából folyamatos üzemet, egészen idáig, amikor is bejött most ez a jó hideg kopogós mínusz fokok, és ugyanazt csinálja, mint tavaly, de összefüggésben van a hideggel ez már bizonyos.Tehát megint 2-3 percet fűt, majd lekapcsol és így tovább.Ellehet képzelni 2,5 óra alatt akkor hányszor kapcsol ki- be, hát komolyan mondom ebbe megy tönkre a végén majd a kazántermosztát.Az új szivattyút nem szoktam a kinti időtől függően állítgatni egész eddig állandó 1400 fordulat/ perc sebességgel pörög. Ami még fontos lehet, hogy a kazánvízhőfok termosztát kb. 45 fokon van, mert a gázszerelő karbantartás alkalmával azt mondta ez így optimális, ne tekerjük felfele főleg enyhébb időben. Na most a tavalyi kísérletezgetés alkalmával kiderült, hogy a ki-be kapcsolgatások számát úgy tudom csökkenteni, ha vagy feljebb rakom a szivattyú fordulatszámot, amit a régivel már lehetetlen volt megtenni, mivel az öregecske maxon is lassú volt már, így maradt az egyetlen megoldás, hogy 60 °C -ra tekertem a kazánvízhőfok termosztátot és egyből nem kapcsolt 1-2-3 percenként ki-be.Na most a kérdés, hogy ha így bejön a hideg mínuszok mint most, akkor melyiken állítsak, melyik jobb ha a kazánvízhőfok magasabb azzal ártok kevesebbet hosszú távon mondjuk, vagy pörögjön többet percenként a szivattyú és menjen tönkre majd az hamarabb? Vagy netán ezek csak felületi megoldások és valami más mélyebb hiba lehet? Bár alapvetően nem egy bonyolult rendszer, vannak ennél jóval összetettebbek.Az biztos, hogy összefüggésben van a kinti hideggel, mert amíg az eddigi telünk szinte nulla fok felett alakult, semmi ilyet nem csinált, akárcsak tavaly.Várom az ötleteket. ,, Jobban kell erőlködnie hidegben és ezt ő is érzi, többször hamar elfárad és pihenni kényszerül 2-3 percenként vagy mi a fene?"
2014. jan. 26. 13:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy padlófűtés rendszer.
2014. jan. 26. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így látatlanban passz. Én a szivattyúfordulatot nem bántanám. A kazánról csak padlófűtés megy? A 45 fok egy atmoszférikus (már ha arról van szó) kazánnak elég alacsony. De ha nincs más védelme a padlófűtésnek, illetve nincs kazánkör, akkor ne vedd feljebb 45 foknál. Lehet, hogy billenési ponton van a rendszer. Próbáld meg a helyiségtermosztátot feljebb (vagy lejjebb) venni egy-két fokkal és megnézni úgy mit csinál. Nincs időjárásfüggő szabályzás? Lehet, hogy túl nagy a meredekség. Vagy lehet, hogy egy szűrő tömődött el, és visszafogja a rendszert.
2014. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak és kizárólag padlófűtés megy róla, igen.Én is kevésnek tartom a kb. 45 fokos előremenő fűtővizet, de a gázszerelő erre állította be és mondta, hogy hagyjuk így, ezért nem is nyúlkáltam hozzá, de most kíváncsiságból elővettem a kazán régi gépkönyvét, melyben az áll, hogy próbáljuk meg mindenkor úgy megválasztani a fűtési szokásainkat, hogy a fűtővíz sose legyen 45 foknál alacsonyabb, ugyanis ez pára lecsapódást, kondenzációt eredményezhet ezen a hőmérsékleten a kazántestben és hibához vezethet.Magyarul kilyukadhat.Szóval akkor kinek higgyek a szerelőnek,(2 különböző is ezt mondta), vagy a gépkönyvnek?

Mit értesz kazánkör alatt, vagy milyen védelem? Keverőszelep van közvetlenül a keringető szivattyú elé beépítve, másról nem tudok.Illetőleg a kazánon lévő 96 foknál beavatkozó korlátozó termosztát.Ekkor reteszelt kikapcsolás következne be, de eddig még sosem kellett beavatkoznia.Ha a vízhőfok méró óra vagy a termosztát pontatlan az okozhat problémát? Időjárásfüggő szabályzás kiépítve nincsen, de a lehetősége adott, mármint rá van még a kazánra is írva, hogy belehet építeni, de sose volt.Bár mondhatni így is követi az időjárást, hiszen minél hidegebb van annál többet kapcsol, ha meg kint melegebb van, akkor jóval kevesebbszer.Szűrő viszont nincsen beépítve.Billenéspont és meredekség alatt mit értesz ?

2014. jan. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!