Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hiteles hőmérő?

Hiteles hőmérő?

Figyelt kérdés
Nálunk ahány hőmérő annyit mutat vajon egy jó lázmérővel ellenőrizhető melyik a pontos? Vagy lehet teljesen megbízhatót venni?
2013. márc. 17. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Lehet mind pontos, csak ahány helyen van, annyiféle a hőmérséklet is. Nagyban függ az elhelyezés magasságától, légmozgástól, páratartalomtól, fényviszonyoktól, vagy egyéb dolgoktól is a hőmérséklet pillanatnyi mértéke.

Próbáld ki azt, hogy egy kupacba gyűjtöd mindet, egy rongyba betekered, és lerakod valahová, ahol nincsenek útban, nem süti a nap, nincs légmozgás és nedvesség, majd 1 óra múlva ránézel. Ha +-1 fokon belül ugyanazt a hőmérsékletet mutatja mind, akkor semmi baj a hőmérőkkel, viszonylag/megfelelően pontosak.

2013. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ha akkor is változást mutat,amit előbb irtak,akkor lehet,hogy az üveg része el van mozdulva,föl v le.De némelyiknek a vége bele van süllyesztve a fába,egy furatba.És elő fordul ,hogy rosszul fúrják a furatot és ezért pontatlan a mérés.
2013. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1.-nek :Én arra gondoltam hogy azért feltételezel bennem annyi értelmet hogy nem azért mutatnak külömböző értékeket mert az egyik az udvaron van a másik a szobában a harmadik meg a kazán ajtaja mellett.Természetesen mind egymás mellett van.
2013. márc. 17. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező!

Nem feltételeztem semmit az értelmi képességeidről, csupán tárgyilagosan leírtam, hogy nagyjából mik azok a befolyásoló tényezők, amelyek miatt mást mutathatnak a hőmérőid. Hogy Te ezeket az információkat minek tekinted, az már pusztán a Te dolgod, és ez a hozzáállás sokkal inkább jellemez téged, mint amiket én írtam. Szerintem.

Akinek nem inge...

2013. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Engem is érdekel a kérdésre a válasz, mert ugyan az a problémám. Talán elmegyek egy hőmérő boltba és érdeklődök, vagy olyan hőmérőket keresek, amiknél az adatai között szerepel a pontosság, lehetőleg 1 tized fok beosztású.

A hagyományos alkoholos, vagy régebbi higanyos (higanyos, már környezetvédelmi okokból nem gyártanak) hőmérőket könnyen be lehet kalibrálni, hogy pontosak legyenek, csak skálához képest kell eltolni az üveget. Gond ha nincs mihez képest. Ha nincs egy pontos, hőmérő akkor olvadás vagy forrásponthoz képest... Remélem, majd valaki leírja ezt, hogy lehet kivitelezni kb. -20C°és 50C° tartományban.

2015. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!