Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz helyett levegő jött! Hogy...

Gáz helyett levegő jött! Hogy létezik ez egy -elvileg- teljesen zárt rendszerben?

Figyelt kérdés

Fával fűtök, de most a hideg miatt ráakartam segíteni a gázzal is.

A FÉG falikazánon megnyomtam a gombot, hogy be tudjam gyújtani az őrlángot, de percekig nem lehetett, mert csak sima levegő jött a rendszerből!

Hogy létezik ez? Levegővel hamisítják/dúsítják esetleg?



2013. márc. 14. 21:11
 1/5 anonim válasza:
Ha azzal dúsítanák már felrobbant volna az összes gázvezeték az országban. Tudod, a levegőben oxigén van...
2013. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első jól írta felrobbanna a készülék ha lavegő keveredne gázzal.Inkább az állás miatt nehezebben gyulladt be mert a szikra a porosság miatt nem volt nagy.Vagy a szelep indításnál keveset engedett át azért gyulladt nehezen.
2013. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valahol azért csak elzártad a gázt, amíg nem használtad. Onnantól a készülékig simán kiszivároghatott a gáz az elmúlt néhány hétben, amíg jobb idő volt. Egy kétcollos (nálunk ekkora a gázcső) csőnél már 1m-nél is jó másfél-két percig fog levegő jönni az őrláng elindításához. Elég kicsi az őrláng (FÉG C24-es cirkónk van, gyújtottam már be párszor).
2013. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ahogy írták, az elzáró szeleptől az őrlángig elképzelhető, hogy kiszökött a gáz és nyilván időbe telt míg a csövet feltöltötte.


Amúgy mi pont a hidegebb időben fűtünk fával. Sokkal nagyobb meleget ad és hideg időben nem győznénk fizetni a gázt.

2013. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat, de nem tömítetlen a rendszer, így a gáz sem szökhetett ki!

Sajnos logikátlan lenne az is, hogy a gázcsőben lévő túlnyomás miatt a levegő meg "beszökjön".


A "poros szikra" sem létezik, mivel égő gyufát tartottam oda az őrlánghoz.

Egy biztos, hogy valamilyen nem éghető gáz jött ki a csőből, mivel csak annak az eltávozása után tudtam meggyújtani a gázt.

2013. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!