Émásznál biztosíték csere mennyibe kerül?
A belső hálózati rendszer nem érdekli az áram szolgáltatót.
Az a tulaj gondja .A bekötési vezeték birja e?
Ha nem akkor ki kell cserélni a megfelelő értékűre.
Mikor ez megvan és a kérelem beadva ,akkor kijönnek és rákötik a külső hálózatra .Hogy ez munkadíjban mennyit
kóstál náluk ,azt nem tudom .Ők csak a nagyobb kis megszakitókat rakják fel,illetve rákötnek .
Teljesítménybővítést kell kérni.
Ez 32 a-ig ingyenes csak kiszállási díj van.Efölött meghatároznak egy bővítési és hálózatfejlesztési díjat ami amperenként 5000 ft körülire jön ki.Neked szerintem m mindenképp a fizetős változat működik mert még ha a 16 A es el is bírná a hegesztőt a másik kettő 10A és 6 A lenne de akkor meg meg azokat kellene folyton kapcsolgatni.
A minimum igény szerintem 16-16-10 A ami 10 A + az ingyenes fölött!
50 A felett terveztetni kell a rendszert és méretlen fővezetéket is cserélni kell a terveknek megfelelően.
Ez a teljesítmény bővítés a belső(óra utáni) rendszertől független a szolgáltató nem is firtatja milyen állapotban van és milyen munkát végzel róla.
Még szerencse, hogy a kismegszakító akkor IS kiold, ha a kapcsoló nyelvet az olyan kontár gondolatok mint az előttem szóló, meg is fogalmazódik. Talán pont az ilyen dolgok miatt tervezték hülye és szabotázsbiztosra az összes kismegszakítót.
Az előttem szólóknak igaza van. Ha hegeszteni szeretnél akkor a hegesztő vélhetően egyformán terheli mind a három fázist azaz szimmetrikus. Ez azt jelenti, hogy a három kismegszakítódnak is azonos értékűnek kell lennie. Háztartási áram esetén 32amper áramerősség ingyenesen "jár" ha a bejövő vezetéked ezt elbírja. A gyakorlatban ez vagy 1 fázisú 32 amperes biztosítékot takar vagy a te esetedben 3 x 10 amper értékűt. Sajnos, ha te szeretnél bővíteni, akkor 3x16A típusú biztosítékra lesz szükséged. Mivel ebből 2 biztosíték lefedi a lakossági szükséglet felső korlátját, azaz 2x16=32 amper, ezért a harmadikat a maradék 16 ampert sajnos a szolgáltató be fogja rajtad egyszeri díjként zsebelni. Vagyis amperenként fizetendő kb. 4.600 Ft azaz 4600 x 16 =73.600 Ft. Körülbelül ennyi díjjal kell annak is számolni, akinek egy fázis van otthon és szeretne három fázisra bővíteni, kivéve, ha a három fázisként megelégszik a 3x 10 amper áramerősséggel (amit lássunk be hülyeség hiszen arról elég kevés olyan készülék üzemel amihez ipari árammá alakíttatjuk egy fázisunkat.) A megoldás tehát vagy az, hogy ha a hegesztőd alkalmas 1 fázisú működésre akkor átteszed 1 fázisú üzemmódba, és 1 fázisú 32 A-es kismegszakítót és órát tetesz fel, vagy ha mindenáron 3 fázis akkor bele kell nyúlni a zsebbe sajnos. Természetesen ez valóban a villanyóráig történő fejlesztés, az órától a hegesztőig neked kell az 5 eres legalább 2,5 mm2-es vezetéket biztosítanod, az új szabvány értelmében a 4 mm2-es a kívánatos vezeték keresztmetszet. 3 fázis, 1 nulla és 1 védőföld. Továbbá, ha a teljesítményt növeled, ellenőrizni kell a földelő szonda és a földelővezeték csomópont közötti vezeték keresztmetszetet, hiszen ezt előszeretettel el szokták felejteni de ennek is ugyanakkorának kell lennie mint a főkábel keresztmetszete. Érdemes megcsináltatni, mert utána már nem lesz vele gond és hosszabb távon ez szavatol biztos és stabil villamosáram vételezési lehetőséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!