Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőtörésünk volt, a vízelfolyá...

Csőtörésünk volt, a vízelfolyás több 100 köbméter lehet, lehet hogy a csődarab, ami szétrepedt nem a miénk?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy nyaralót,amit árulunk éppen.Nem járunk oda le gyakran egy évben 2-3x.Tegnap előtt az áramszolgáltató embere hívott minket hogy a vízóra aknából ömlik a víz,valószínű csőtörés van.Mi 200km-re vagyunk onnan,telefonon hívtuk az ügyeletes vízügyest,aki elzárta a vizet.Na most ahogy a vizcső bejön az óra előtt van egy csap,az óra után is van egy csap.Az óra előtti csap nem volt lezárva,csak az utána lévő.Az a csődarab sérült ami az óra és az elzárt csap között van.Tehát az óránk mérte a kifolyó víz mennyiségét.A vízügyes szerint viszont ez az ő saruk mert a szétment csődarab az övék még.Mindenki máshogy tudja,az ismerősök szerint az óra után lévő cső már a miénk,úgyhogy fizethetünk.Én szeretnék hinni a vízügyesnek,de nem nagyon merek.Rengeteg víz elfolyhatott mert ez egy üdülőfalu,nem jár arra nagyon senki ilyenkor.Ha megfizettetik velünk nem tudom mi lesz.Mit lehet tenni ilyenkor?Mivel most elvan zárva a csap,megtehetjük hogy hagyjuk az egészet amíg el nem adjuk a házat(faház),és akkor cseréltetünk órát?Érdemes?Mert attól félek kifizettetik és sajnos nem állunk úgy anyagilag.Az órát már isten tudja mikor cserélték.Borzasztóan ideges vagyok emiatt.
2013. márc. 9. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
kérj a vízműtől hivatalos írásos igazolást hogy nem kell fizetnetek a kifojt víz mennyiség után. ha elismerik, akkor később nem hajthatják be rajtattok a pénzt. vagy ha mégis megprobálják mehettek a bíroságra a hivatalos dokumentummal
2013. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is úgy tudom hogy az óra utáni rész már a tiétek tehát fizetnetek kell érte, viszont szolgáltató függő a dolog.

Mert van olyan szolgáltató ahol hivatalosan az óra utáni csőrész tehát a főcsapig az még a vízmű tulajdona tehát lehet hogy nálatok ez így van. De ezt így nehéz megmondani, mert lehet hogy az a vízügyis aki ezt figyelte ő így tudja, csak ha mennek leolvasni és ugye a jelentésben az áll hogy az óra után történt a törés akkor az már a ti saratok lenne így valószínű hogy rátok verik a pénzt.

Én azért biztosra mennék a dologban, felhívnám őket és rákérdeznék részletesen hogy ez hogyan működik, mert ha időben szóltok nekik akkor lehet hogy megússzátok az egészet.

2013. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
EGy nyaralonal lekell vizteleniteni, itt elkepzelheto, hogy ez nem tortent meg pl. A vizmutol kerj helyszini szemlet, ahol megallapitjak az okat ennek.
2013. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Igen az órából kijövő csődarab ment szét,és utána van egy csap,ami lezárja a vizet a ház felé.Itthon néztük,de itt nincs ilyen,vagyis nem így van megoldva.Sík ideg vagyok mert Isten tudja mióta ömlött a víz,az óra szerint(amit nem is tudott pontosan leolvasni,csak a 3 utolsó számot)akár 700 köbméter is lehet.Az pedig rengeteg pénz ha ránk verik.Vízórát meg nem is olvasnak,mert nem vagyunk ott,beírnak egy adott mennyiséget és kész.Van valami biztosítás a házra,de nem tudom fizetnek e ha ez a mi sarunk.Azért mondta a férjem hogy lehet jobb ha hagyjuk az egészet amíg el nem adjuk a házat,és akkor kiderül,az árából kifizetjük legfeljebb.De az ki tudja mikor lesz...én nem tudom,de legszivesebben most intézkednék,mert ez nagyon idegesít...
2013. márc. 9. 22:53
 5/9 A kérdező kommentje:
A ház le volt víztelenítve,az óra előtti csap le volt zárva.A férjem levíztelenített,és ő le szokta zárni mindkét csapot,az óra előtt és mögött is.A baj az hogy nem csak mi vagyunk az örökösök,és lehet ők hagyták a másik csapot nyitva(az óra előtt).A vízóra akna pedig állandóan víz alatt van,áll benne a víz.Az ügyeletes aki elzárta a vizet stb. azt mondta hogy így most maradhat,nem kell külön lemenni,hanem ha megyünk le(tavasszal)és szükségünk lenne vízre szóljunk be a telepre és megcsinálják,kicserélik az órát stb.
2013. márc. 9. 22:59
 6/9 A kérdező kommentje:

Minden olyan vízveszteség, ami a csatlakozási pont (a mérő utáni elzáró szerelvény mérő felőli pontja vagy a mérő után 10 centiméter) után már a fogyasztó ingatlanán keletkezett, költségét tekintve a fogyasztót terheli és ki kell fizetni.

Ezt találtam.Mivel a csatlakozási pont és a mérő között van a törés(és ha jól tudom a 10cm is megvan)lehet hogy igaza van a vizes emberkének.

2013. márc. 9. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán méltányosságból elengedi a VIZMÜ ,legalább is egy részét .Ha van csatorna díj is ebben,annak elengedését viszont kérni kell .
2013. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az a lényeg, hogy hol van a plomba. Ha a plomba előtt volt a törés, akkor egyértelműen a vízügyé, ha nem, akkor már vitatható. Szerintem ne engedd leolvasni az elfogyott vízmennyiséget, mielőtt ki nem derül kié a felelősség. Ha téged akarnak kihozni hunyónak, akkor szét kell verni a vízóra tetejét, hogy ne legyen leolvasható és azt mondani, hogy ráesett az aknafedő. Így csak a vízóra cseréjének a költségét tudják rád verni és egy becsült fogyasztást.
2013. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet,köszi:D
2013. márc. 11. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!