Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan fessem ki a szobámat?

Hogyan fessem ki a szobámat?

Figyelt kérdés
Hogy fessem ki a szobámat hogy jó legyen? Mi kell hozzá? Meg tudom csinálni? 18L
2013. márc. 8. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg tudod csinálni, én hiszek benned :)


Először is célszerű lemosni a falat vizes szivaccsal, hogy nagyjából tiszta legyen. Ha ekkor pár helyen felhólyagosodik a jelenlegi festék, azt le kell kaparni.

Ha már most is pattogzik valahol, vagy repedés van rajta, akkor is azt érdemes spaklival lekaparni (de nem túl nagy felületen, nem kell az egész régi festéket leszedni), aztán gipsszel kitölteni, spaklival kiegyengetni, aztán száradás után csiszolópapírral simára csiszolni, majd lesöpörni a port.


Ezek után célszerű végigkenni a falat alapozóval (pl Metylan festés-tapétázás előtti alapozó), mert az megköti a porréteget és a gipszet, és a festék jobban fog tapadni a falra.


Falfestéshez kell egy festőhenger, egy közepes méretű ecset (az ajtó és ablakkeret mellett jöhet jól), falfesték (Diszperzit vagy hasonló), nejlont a padlóra leteríteni, szék vagy létra, amiről el lehet érni a plafont, átlátszó szemüveg, hogy ne cseppenjen a szemedbe a festék, egy létra vagy asztal, amire állni lehet és egy újságpapírból hajtogatott csákó :)

Mindent lehet kapni például a Praktikerben, de csak a festék 4 vagy 8 literes.

Két rétegben kell festeni. Célszerű egy-egy oldalfalat egyszerre festeni, mert több részletben festve a határnál egy csík lesz látható.

Kéznél kell legyen egy kis vödör víz meg egy szivacs vagy rongy, hogy a padlóra vagy valahova kicseppent festéket pár percen belül fel lehessen törölni. Ez és a leterített nejlon már az alapozáshoz is kell, mert az is nyomot hagy a parkettán, amit száradás után már nehéz felmosni.


A gipsz, alapozás, és a két réteg festés között 1-1 napot szerintem jó várni, hogy megszáradjanak a rétegek.


Előtte persze mindent ki kell hordani a szobából, vagy középre tolni, és leteríteni nejlonnal.

Lehet, hogy elsőre nem lesz tökéletes, de biztos jobb lesz, mint most. Tavasszal érdemes csinálni, amikor már lehet folyamatosan szellőztetni.

Ha mindez nem vette el a kedvedet, akkor sok sikert hozzá! :)

2013. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 wartburg353s ***** válasza:
Ha a régi festékréteg leválik, le kell kaparni, ahol repedések vannak, ott glettelőgipsszel glettelni kell (ez a nehezebbik része szerintem, a kaparászás elég időigényes, a gletteléshez meg ügyesség kell, hogy ne legyen egyenetlen a fal- a gipszhez vizet teszel, és spaklival a repedésre simítasz valamennyit, de ne sokat keverj ki egyszerre, mert gyorsan megköt), ha ez megszáradt (szürkéből fehérre változik a színe), akkor jöhet a festés. Veszel egy vödör diszperzitet vagy mészalapú festéket (az utóbbi olcsóbb, de csak akkor érdemes használni, ha előtte is ilyennel volt festve), ezekhez lehet kapni színezőpasztát. Kell egy henger. Azt bemártod a festékes vödörbe, kicsit lehúzod az oldalán, és görgeted a falon. ha a plafont fehérre hagyod, először azt fesd le, aztán keverj színezőpasztát a maradék festékhez, és azzal mehet a fal. Ha nem tudsz szép egyenes vonalat húzni ott, ahol a 2 szín találkozik, vegyél bordűrt, az olyan díszítő csík, amit fel tudsz ragasztani a 2 szín találkozásához. Ha nem viszel ki minden bútort, érdemes takarófóliát venni, párszáz forint, takard le a bútort. Festés után rögtön kezdd a fölmosást, mert ha odaszárad a festék a padlóra, sokkal nehezebb leszedni.
2013. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy írtatok :) Remélem sikerülni fog.
2013. márc. 8. 09:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Már elkeztem csinálni :)
2013. márc. 8. 11:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Hű :)
2013. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak az eggyik falat csinálom mert nem volt egyenes a fal és ott gipszkartonozni kelet amit véletlenül beszakítottam és nagyon csunnya volt. Ha kész lesz akkor majd csinálok egy képet (persze csak ha sikerül megcsinálnom) Ha nem sikerül akkor szólok tesomnak akinek szobafestö mázolo tapétázó a szakmája :)
2013. márc. 8. 12:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Ok, kíváncsi vagyok :)
2013. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csak a gipszkartont ne nagyon vizezd, mert nem mindegyik fajtája vízálló.
2013. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké. Már tiszta fehér minden :) Meg mindenhonnan glett csorog. Sok idő kell neki mire megszárad? Melegbe jobban szárad igaz?
2013. márc. 8. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Melegben igen, és ha szellőzik a szoba.

Hmm, de biztos, hogy kézben tartod az eseményeket?

Nem biztos, hogy a glettnek mindenhonnan csorognia kéne...

Szerintem fel kéne törölni ami kifolyik.

2013. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!