Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 180x200-as ágyba egy nagy,...

180x200-as ágyba egy nagy, vagy két 90x200-as matrac?

Figyelt kérdés
Férjem 80 kg, én 56. A kettő mellett szól, hogy mindenféle irányban forgathatjuk, nem fekvődik ki olyan hamar.
2013. márc. 6. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én férjem 115 kg, én 60. 2 éve használjuk az IKEA-ban vásárolt "egy nagy" matracot és ennek semmi baja!

Szerintem sok év kell neki, hogy elhasználódjon, addigra meg úgyis vesztek másikat... Én úgy gondolom higiéniai okokból is le kell cserélni pár évente (por atkák stb).

2013. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy nagy mindenképp


Előző albérletben két 90*200-as volt,én igy képtelenség összebujni,hiába vadiuj matracok voltak,az 50 kilómal is sikerült a kettő közé lyukat csinálni

Most egy nagy van,én 50,párom 85 kiló,tökéletes.

2013. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egy nagy. nem is kérdés.
2013. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A szakemberek szerint, ha a két fél súlya,illetve alvási szokása nagy mértékben eltér, akkor mindenképp javasolt a két külön matrac. Kezelhetőség, tisztítás és forgatás szempontjából is könnyebb két matracot kezelni, de ez a matracszerkezettől is függ.

Míg egy vákuum matrac 5-10 kg és könnyen "dobálható", addig egy felnőtt kókusz-latex biomatrac közel 40 kg, ezt már azért nem olyan könnyű forgatni.

A forgatás egyébként nem minden matrac esetében kötelező, vannak olyan matracok, amelyek nem igényelnek forgatást, és mégsem feküdjük ki őket.

Van egy nagyon jó megoldás arra, hogy két matrac esetében is akadály nélkül össze lehessen bújni... kaphatóak a matracok ún. közös fedlapos huzatban, amelynél akár két teljesen eltérő szerkezetű (ugyanakkor egyforma vastag) matracot is választhatunk, és ezek egy közös fedlapot kapnak. Nincs rés, össze lehet bújni :) Mindenre van megoldás, csak jó helyen kell matracot venni és megfontoltan kell dönteni ... :)

2013. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!