Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthonom és családom védelmébe...

Otthonom és családom védelmében melyik volna jobb?

Figyelt kérdés

Gáz és riasztó fegyver vagy a bejáratok bekamerázása?

Itthon vagyok két kicsi gyerekemmel, régen jó környéknek számított a miénk, de mostanság megszaporodtak a betöréses lopások, sőt már vertek félholtra is egy nénit.

Néha félek és nem látok ki jól a bejáratokra ezért én a kamerázást találnám jó ötletnek, a párom viszont a riasztó fegyvert esetleg gumilövedékes fegyvert támogatná.

Melyik volna célszerűbb???

Köszönöm.


2013. febr. 14. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A kamera nem véd meg a betörőtől, a legjobb szerintem a spray, utána a többi.
2013. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha látom, hogy beakarnak jönni, akkor tudom hívni a rendőröket, meg a szomszédom is rendőr, neki is tudok szólni.
2013. febr. 14. 16:56
 3/8 anonim válasza:
75%

Egyik nem zárja ki a másikat, de a gáz-riasztó fegyverrel tudni kell bánni, magyarul sokat kell gyakorolni lőni, hogy stressz helyzetben tudd használni. Hidd el, nem olyan könnyű rántani-célozni-lőni. Ráadásul odabent a lakásban nem is célszerű gázpisztollyal (vagy sprével) lövöldözni, mert zárt térben rád is hatásos lesz, magyarul taknya-nyála egybefolyik az embernek :)

Szóval inkább jó ajtók jó zárral + mérges kutya + riasztóberendezés + külső sziréna + távfelügyelet...lehet fokozni :)

2013. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Éles duplacsövű vadászpuskából átalakított 18mm-es gumilövedékes. Mellbevágó érzés, és talán kevésbé lehet vele hibázni mint a gázpisztollyal.
2013. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsolt75 ***** válasza:

Kezdetnek megtenné a kamera vagy egy havi általánydíjas szerződés egy biztonsági céggel. Felszerelik a kamerákat, lesz egy direkt riasztó vonalad hozzájuk havi 3000 ért...


Ez szimpatikus megoldás lenne?

2013. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:

Aktív és passzív védelem együtt.

Gumis fegyver ÉS kamera/riasztó.

2013. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valószínű mindkét megoldásra beruházunk.

Köszönöm a véleményeket!

Még abban tudnátok segíteni, hogy a kamerázás engedélyköteles e, mert hogy elvileg közterületet figyelek vele!? A fegyvert tudom hogy az!

2013. febr. 14. 21:57
 8/8 kovpet ***** válasza:
A fegyver NEM az. Magánterületen semmilyen engedély nem kell.
2013. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!