Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ha több...

Mit lehet csinálni ha több lakó nem fizeti a közös költséget? 15 lakásból fizeti kb6-7 lakás. :- (

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát túl sokat nem.. Kiadjátok végrehajtó irodának (ha többszöri írásbeli felszólításra sem reagálnak), és a végrehajtó megpróbálja amit kell... vagy ha ez sem vezet eredményre, akkor megvárni amig a tartozás eléri a lakás értékének bizonyos százalékát (ezt a közös képviselő tudja hány százalék, de úgy tudom, több mint felét kell elérje, tehát egy 10 milliós lakásnál 5 millió tartozás) és akkor már vagy fizet, vagy a lakását elárverezik.
2013. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből végrehajtás, elsőre elég egy fizetési meghagyás. Olyat láttam már 50e Ft közös ktg. tartozásért is. Beszéljetek a közös képviselővel, neki kell szerintem kezdeményezni. Ha a fizetési meghagyásra se fizetnek, akkor kerül végrehajtóhoz az ügy, ők majd behajtják minden egyéb költséggel együtt.
2013. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy kicsit felháborító hogy a mi tömbünkben alig páran fizetjük.

Nem sok csak 3000ft de akkor is.

2013. febr. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!