Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan pálmaszerű szobanövé...

Van olyan pálmaszerű szobanövény ami nem nő túl magasra?

Figyelt kérdés

Valami mini pálma féleség?

A Howea forsteriana-t néztem ki magamnak kép alapján, ahol éppen kicsi volt, de azt írják, szobában 2,2-5 méteresre nő, az meg nem jó nekem. Már csak azért sem mert olyan kicsi és zsúfolt a szobám, hogy ha megnő, akkora cserép nem férne el.

Valami olyasmi lenne jó, aminek a cserepe akár egy polcon vagy cipősszekrényen is elfér.

Eddig egy fikuszom van, és bár úgy tűnt, nem megy a dolog, mert kezdett haldokolni, de egy kis utánajárással most már végre megtanultam kezelni és már nagyon egészségesnek néz ki.

Megszerettem a szobanövényeket és kedvet kaptam még egy beszerzésére, és nagyon vágyom egy pálma szerű növényre.

Vagy ha nincs mini-ben akkor valami stílusos kinézetű növény kéne. Lehetőleg olyan, ami egész évben ugyanúgy néz ki, tehát ne kelljen évszakokat várni a virágzására. Sima zöld növény nagyon is megfelel.


Előre is köszönöm a segítséget.


(Tudom, hogy vannak oldalak ahol sok növény van felsorolva, de sajnos mostanában nincs időm azokat böngészni, ezért jöttem ide kérdezni, hátha van valakinek jó ötlete)



2013. jan. 30. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy elefántlábhoz mit szólnál?Meglehetősen igénytelen növény,és elég szépen néz ki.

Vannak egész kicsi példányok és elég lassan növekszik.

[link]

2013. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Süleyman Oglu válasza:
Nekem a vizipálma az egyik kedvencem. Szép, dekoratív, és ha a fikusz elég napfényt kap, akkor annyi ennek is elég. Csak arra kell ügyelni, hogy mindig vízben álljon - innen a neve is - melyhez egy nagyobb méretű mázas kaspó kell, ezt megtöltjük vízzel, majd ebbe helyezzük a cserepes vizipálmát. Ne engedd, hogy a víz nagyon lecsökkenjen, és akkor egy kedves növényi barátra tehetsz szert.
2013. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló ajánlása azért nem tetszik, mert nem szeretem az olyan növényt aminek az a gyökér vagy milyen része kint van a talajból.


A vízipálma nagyon tetszik képek alapján. Utána fogok nézni a gondozásnak részletesebben, aztán ha alkalmas rá a szobám akkor beszerzek egyet.

Köszönöm a válaszolóknak.

(Érdekel más növény is, jöhetnek még ötletek)

2013. márc. 30. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!