Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart a gáz...

Bajnokfiu kérdése:

Mennyi ideig tart a gáz bekötése és mennyibe kerül? El lehet kezdeni az építkezést gáz nélküli is?

Figyelt kérdés
Most veszek építkezési telket, és nem tudom, hogy a gáz bekötés mennyi ideig tart. A házikóba tervek szerint be lesz kötve a gáz, de még nincs a telken.
2013. jan. 7. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokáig!

Legjobb elmenni először a helyi gázszolgáltató ügyfélszolgálatához. Ott elmondják, hogy mi ennek a sorrendje. Meg kell terveztetni, kiviteleztetni, stb, mindezt olyan vállalkozókkal akiket a gázszolgáltató ajánl, illetve elfogad.

2013. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zsolt75 ***** válasza:
47%

Az építési engedélyhez kell a szolgáltatónak is nyilatkozni, de attól, hogy még nincs gázbekötés elvileg az építkezést elkezdheted. Építési engedélyt kaphatsz de lakhatásit nem.


A gázbekötéshez majd kell gázterv stb stb amit az előző válaszoló is írt.

2013. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pár éve vettünk egy régi sátortetős házat. Minden benne volt, kivéve a gáz. Nekem kb. egy hónap múlva már ott állt a csonk az udvaromba. Annyit kellett tennem, hogy meg kellett terveztetnem a bekötést, ezt jóvá kellett hagyatnom az önkormányzattal, valamint engedélyt kellett kérnem a közútkezelőtől, hogy kiáshassák az árkot.Maga a bekötés néhány órás művelet volt, hiszen a leágazást már akkor megcsinálták, amikor bekötötték a gázt az utcába. Újabban ezt már úgy csinálják, hogy már látható is, nem a föld alatt van. Magam is meglepődtem, hogy milyen gyorsan ment a dolog. Közben zajlottak a házon belül is felújítások, de a ház belső tervei is le voltak már adva. A szolgáltatónál regisztrált szerelő végezte a bekötéseket, ezért a szemle, a nyomáspróba, az óra és beüzemelés se tartott tovább néhány óránál. A kazán beüzemelésénél a képviselet által ajánlott szerelő is itt volt (garancia miatt szükséges volt), így aznap már fűteni is tudtunk és volt melegvíz is. Mindennel együtt 2 hónapba telt, hogy be tudtam gyújtani a tűzhelyet. Persze addig nem laktunk itt, ezért nem volt annyira sürgős, lehetett volna gyorsabban is.
2013. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hegedűs István ***** válasza:
Gáz nélkül? Az elég nagy gát lenne :).
2013. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bazsakotegyan válasza:
Én benne dolgozom. A megrendeléstől számított 30 nap van a bekötésre. A belső gázt attól függetlenül meg lehet előre csinálni.
2017. szept. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Saját tapasztalat: 2017 november hónapban beadott gáz leágazó vezeték (csonk) bekötés kérelem, és még 2018. szeptember hónapban sincs meg a csonk sokadszori panasz és reklamálás után sem. Eközben felépült a ház, e miatt nem tudunk költözni. Bravó Tigáz!
2018. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!