Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan "szellőztetek" ki egy...

Hogyan "szellőztetek" ki egy könyvet?

Figyelt kérdés
Kaptam egy használt könyvet, de iszonyatosan fura szaga van (kb cigifüst, plusz dohosság, plusz még valami), hogy lehet eltüntetni ezt a szagot? Megfulladok olvasás közben...

2013. jan. 3. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg minden tizedik lapot kitámasztani, mintha beletennéd az ujjaidat. papírral, kartonlappal.

ezután tedd jó lellőző helyre (léghuzatba), és hagyd ott egy hétig. utána válts lapokat. sajnos elég hosszadalmas a dolog, de a papírból másként nem jön ki roncsolás (gőz, víz, kemikáliák) nélkül, a büdöset elfedni valami más szaggal meg nem a legkellemesebb.

2013. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
fasz vagyok, épp a lényeget felejtettem el: gerinccel lefelé tedd le a könyvet, hogy a lapok szétnyíljanak legyezőszerűen, és átjárhassa a levegő.
2013. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

A cigi vagy egyéb kellemetlen szagtól az ecet segít megszabadulni.

Tegyél egy széles szájú edénybe ecetet, és fölé a legyezőszerűen szétnyitott könyvet. Időnként változtass a szétnyitás helyén. Vigyázz, hogy a könyv ne essen bele az ecetbe.

Viszonylag hosszú idő szükséges a szag semlegesítéséhez.

2013. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!