Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költöztetés árak, tapasztalatok?

Költöztetés árak, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Biatorbágyról költöztetnénk át Sopronba egy 60nm-es lakásnyi bútort.

A klasszikus költöztetésnél(tehát mi dobozolunk, csak a dobozokat, bútorokat kell bepakolniuk és szállítaniuk), milyen árak lehetnek reálisak?

Borravalót szokás adni?

Illetve hogy zajlik? Ha többször kell fordulni, akkor célszerű, hogy a férjem ott várja őket Sopronban, én meg itthon maradok, amíg mindent el nem visznek?


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ez lesz az első igazi "nagy" költözésünk, ráadásul két kicsi gyerekkel...

Köszönöm!


2013. jan. 2. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel mi csak 10 km-rel költöztünk odébb, ezért árakat nem tudok mondani, hiszen a távolság jóval nagyobb, ráadásul minket egy barát költöztetett üzemanyagáron.


Nem írtad, hogy van-e autótok vagy tudtok-e kölcsönbe kérni egyet. Ha igen, akkor azzal vigyétek át az egyik helyről az összes olyan dolgot, ami befér a kocsiba:

kisebb háztartási gépek (pl. mikró), szórakoztató elektronika (pl. tv, dvd lejátszó), számítógépek, edények, ruhák, gyerekek játékai, stb. Biztos, hogy többet kell fordulnotok, de így nem törnek össze ezek a dolgok és így talán beférnek a bútorok egy fordulóba. Ezzel szerintem némi összeget meg lehet takarítani. Ha komplett költöztetőcéget bérelsz fel, akkor nem kell a pakolással foglalkoznod, ők ki és bepakolják a lakást. Ebben az esetben csak az a lényeg, hogy valaki nyisson nekik ajtót mindkét helyen. Ha csak fuvarost szerzel, akkor a ti feladatotok a be- és kipakolás. Ez valószínűleg olcsóbb megoldás, de nem biztos, hogy a jobb. Az előző megoldásnál tapasztalt emberek végzik a pakolást (kisebb az esélye, hogy valami szétesik, megsérül), még az utóbbinál családtagok, barátok, ismerősök (akiket rá tudsz beszélni, hogy segítsenek). Itt azt is meg kell oldanod, hogy a pakoló embereid is Sopronba legyenek, mire a fuvaros odaér.


Borravalót szokás adni, de általában csak abban az esetben, ha meg vagy elégedve a szolgáltatással.

2013. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi 4 éve kb 24000 ft-ot fizettünk 3.emeletről 12km-re lévő családiba... 2 ember cuccolt le a harmadik az autóba rendezgette a cuccokat és mi ketten is segítettünk.A törékeny és apró dolgokat mi előtte szépen lassan elvittük így a nagy dolgok maradtak csak,de számomra hitetlen módon noh meg a rutin is...úgy be lett minden forgatva,rakva a teherautóba,hogy 1 körrel le lett tudva az egész. Borravalót nem adtunk.Egyébként a környékbeli összes költöztetőtől kértem árajánlatot és pofára + árra stb választottam....volt amelyik azt mondta délután ebbe az időpontba jön megnézni mennyit mit stb majd este oda esett...noh hát ez már egyből kiesett mert mi is mindent a lehető leggyorsabban és a leggördülékenyebben akartuk letudni a 2 kicsi gyerek miatt.

Szerintem legalább minimum 50ezerrel lazán lehet számolni,de ez csak egy ritka nagyon jó eset lenne.

2013. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!