Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mit javasolnátok? (többi lent)

Ti mit javasolnátok? (többi lent)

Figyelt kérdés
egy olyan fürdőbe, ahol naponta esténként 3an letusolnak, nappal nincs szükség meleg vízre ti átfolyásos villany vagy gázmelegítőt vagy esetleg villanybojlert javasolnátok inkább? melyik a praktikusabb? az átfolyásosnál nincs olyan probléma, hogy egyszer hideg máskor forró víz jön?

2012. dec. 30. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Az átfolyásos villanymelegitö a lehetö legrosszabb, mert ugyan nem melegit eléggé - hamar lehül a viz - viszont sokkat több áramot fogyaszt, mint a bojler.

A gázzal az a gond, hogy a gáznyomás ingadozása miatt nem egyenletesen jön meleg viz, meg télen nem tudja eléggé felmelegiteni a vizet.

a villanybojler az, ami egyenletesen meleg vizet biztosit és arányban kevés áramott fogyaszt. Célszerü éjjeli áramra köttetni és csak meghatározott ideig füttetni a vizet.

2012. dec. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de a gázmelegítőt palackról működtetnénk (úgy tudom hogy ez lehetséges), akkor is ingadozna a hőmérséklet a nyomás miatt?
2012. dec. 31. 09:42
 3/10 anonim válasza:
Nálunk átfolyós vízmelegítő van (gázüzemű) és semmi baj nincs vele, egyenletes jön a meleg víz. Én szeretem!
2013. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A palackról müködtetett gázbojler még rosszabb, ahogy fogy a palackból a gáz, egyre kevésbé melegit és a második felét már nem is tudja használni.
2013. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
35 éve átfojós gázbojlerünk van semmi probléma vele mindíg ad meleg vizet még a leg hidegebbe is .Az mellett a leg gazdaságosabb is .Ha egész nap nem kell még az őrlángot se kell égetni csak este begyújtod tusoltok és elzárod.Ennél gazdaságosabbat még szerintem nem találtak ki.
2013. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A villanybojler szerintem azért nem jó, mert éjszakai áramot korlátozottan ad az elektromos művek, tehát nem fűti fel bármikor az elhasznált vizet, és ha este hárman akartok fürdeni egymás után, akkor simán lehet, hogy a harmadiknak csak hideg víz jut. Sima nappali árammal meg nem olcsó az üzemeltetése. Én egy jó gázos átfolyós vízmelegítőt választanék.
2013. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi pénzért nem kellene gázos vízátfolyós melegítő!
2013. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hogy miért már nem írod.
2013. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert életveszélyes. Egy jól szigetelt házban a puszta működése során is elszívhat annyi oxigént, hogy a páciens elpatkoljon (volt már rá példa, és egy ismerősömmel majdnem meg történt). Ha meg elromlik, pláne okozhat komoly problémákat. Én láttam már ilyent albérletben, tudom mi kínlódás beállítani a fürdéshez a megfelelő hőmérsékletet.


Egyébként egy megfelelő köztes megoldás lehet egy gázüzemű bojler.

2013. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Palackról működtetve nagyon gazdaságtalan az átfolyós bojler, hetente cserélheted a palackot a PB gáz ráadásul nagyon veszélyes, sokkal veszélyesebb mint a földgáz.


Az átfolyósnak eleve sok hátránya van, nehéz beállítani a melegvizet, elzárod kicsit jobban kialszik és nincs melegvíz ha kicsit jobban megnyitod belobban és tűzforró lesz. Ráadásul egyszerre csak egy vízvételi helyet tud kiszolgálni, jó is az mikor tusolás közben ,valaki megnyitja a konyhában a melegvizet ,hogy elmosson egy tányért és eltűnik a melegvíz. Tartályos sokkal jobb, akár gáz akár villany és nem is drágább.

2017. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!