Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Parapetes gázkonvektort...

Parapetes gázkonvektort kapcsoljam le ha hazamegyek az ünnepekre?

Figyelt kérdés

Karácsonyra haza utazom a szüleimhez, és szeretném tudni, hogy érdemes-e a parapetes gázkonvektoron rajthagyni az őrlángot?


Mélyföldszinti a lakás, alatta pince. Alapból hideg van, de másfél hét alatt ha nem fog menni a fűtés, rettenet lesz majd megékezni.

Ha lekapcsolom az őrlángot, szétfagyhat nekem a rendszer? Vagy maradjon inkább?


Nem is azért, mert plusz 1000-1500 forint lenne ha az őrláng menne, hanem mert azért mégis csak ég a gáz úgy, hogy huzamosabb ideig nem leszek otthon..


Mit javasoltok?

Köszi előre is!


2012. dec. 19. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egyetemista koromban simán otthagytam minden évben két hétre 3-as fokozaton. Mondjuk akkoriban még volt állami támogatás a gázon, nem volt tőle horror a számla.
2012. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha lekapcsolod a lángot, akkor egy idő után nagyon kihűl a lakás, mert a hideg levegő bejut a parapeten keresztül az égőtérbe, és hideg levegő lehűti a konvektort így nemhogy nem fűti ,de hűti a szoba levegőjét, hiszen van egy külső hőmérsékletre (igen kemény télen -15-20 fok körül) lehűlt fémlemez a szobában. Még N fokozaton is néha nagylángra fog kapcsolni ha otthagyod őrlángon, mert különben lehűtené túlságosan a szobát. Másfél hét alatt lehűti annyira a lakást, hogy akár fagypont körüli értékre lemegy. Központi fűtéses lakásnál 2 hét alatt mikor elzártam mindent is volt olyan 14-16 fok, ugye nem jött be a kinti hideg levegő. Esetleg ha el tudod tömni valamivel addig a parapetet akkor elzárhatod. 2 hétnél már jobban járhatsz, mert több gázt megspórolsz, mint, amit arra fogsz elhasználni ,hogy ismét felfűtsd a lakást.
2013. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!