Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távfűtéses másfél szobás...

Távfűtéses másfél szobás panel lakásban lakom. ----?

Figyelt kérdés

A konyhában, és a kisszobában soha nem kapcsoltam be a fűtést, a nagyszobában is csak amikor már tényleg tartósan minusz 5 fok alatt van a hőmérséklet. Akkor is csak este 9 körül terekem fel, és éjfél körül , de legkésőbb reggel hét körül tekerem le nullára. Mégis havi 15E FT-os számlákat kapot a hőszolgáltatótól. A lépcsőházban ki van írva, hogy melyik lakás mennyit fizet, és az én számlám az egyik legmagasabb. Ahol két gyereket nevelnek, és otthon vannak egész nap, és fűtenek, még ott is kevesebb. És még erre elszámoláskor ahelyett, hogy kapnék vissza pénzt, még nekem kell fizetni, 20-25 ezret minden évben. Jelzem, újonnal szigetelt, ablakcserélt lakás, ház, és zárószint.

Voltam a központba reklamálni háromszor, de mindig az lett a vége, hogy én vagyok a hülye...Már olyan is elhangzott, hogy biztos nem tekerem be a szelepet ronggyal...Meg hogy biztos néha szellőztetek. Összeadtam az éves fűtésszámlámat, eloszotttam néggyel, mert kb. annyi hónap van, amikor igazán hideg van. 45000 forintra jött ki havonta. Annyiból szerintem egy magánházat fel lehet fűteni, nemhogy egy szobát, ahol alig van bekapcsolva a fűtés!

Mit lehetne csinálni? Le lehet-e válni róluk, és ha igen, hogyan, milyen más alternatívát javasoltok fűtésre. Nem vagyok fagyos, most sincs bekapcsolva a radiátor. A számítógépen fűtésével, meg hogy nem meztelen mászkálok a lakásban, jól elvagyok.

Kezd nagyon tele lenni a hócipőm az egésszel, inkább megszabadulnék tőlük valahogy, ha lehetséges.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. dec. 9. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de az biztos, hogy Anyukám fél havi fűtése volt 19 ezer forint az egy szobásban, Anyósomé pedig 28 a két szobásban! Mindketten nagyon spórolnak, tekergetik, és mégis ennyit fizetnek! Nekik azt mondták a fűtőműveknél, hogy többe kerül úgy a fűtés, ha állandóan csavargatják, hagyják kinyitva közepesen, és akkor nem lesz ilyen magas a számla. A lakás lehűl napközben, és este fűtik föl, az többe kerül állítólag, mint aki közepesen hagyja mindig. Van benn valami, mert Anyukám szomszédjánál a 2,5 szobásban tizen pár ezer volt csak a számla, pedig folyamatosan fűtenek mindenhol, egész nap otthon vannak két kis gyerekkel.
2012. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem tartom logikusnak. Egy auto sem fogyadzt kevesebbet, ha egesz evben folyamatosan jar a motorja.
2012. dec. 10. 01:36
 3/5 anonim ***** válasza:

én is ekkora lakásban élek, igaz nem klasszikus panel, és nincs szigetelve, felújítva sem.

nálunk van tekerő a radiátoron, de inkább csak kényelmi, mintsem költségcsökkentési célokat szolgál.


egész télen éjjel-nappal a legnagyobb (5) fokozaton megy, és általában 20-25e ft a legdrágább számlám. ebben ugye benne van a vízmelegítési díj is. gondolom nálad is.


az ilyen egyedi méréseknél mindig kitalálja a szolgáltató, h hogyan húzzon le ugyanannyi lóvét mint előtte az elavult rendszerrel, szóval ez a felújítás többnyire a parasztvakítás kategória sajnos.


leválni nem hinném, h le tudsz. a költözés az egyetlen, ami megoldana mindent egy csapásra.

2012. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hanyadik emeleten laksz?

külön mérőórás?

ablakok milyenek?

2012. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Zaroszint, otodik emelet , uj ablakok.
2012. dec. 11. 07:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!