Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nektek melyik évben épült a...

Nektek melyik évben épült a házatok? //// Egy 1978-ban épült jóállapotú ház már öregnek számít?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem számít öregnek,ezekkel a házakkal inkább az a baj,hogy házilagosan lettek építve, tervező és kőműves nélkül,többnyire össze"szerzett" anyagokból.
2012. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

78-ban sem építhetett senki házat tervező és engedély nélkül. Sőt, kőműves is kellett hozzá. Csak a segédmunkákat végezték házilagosan a rokonokkal, barátokkal.

Ha karban tartották, akkor az ilyen ház még nem öreg.

2012. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem öreg a 78-as ház.


A mienk 1999-ben épült.

2012. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A miénk 1986-ban épült.

Van ismerősünk, aki 6-8 évvel előttünk építkezett.

Az ő háza is jó állapotban van, egyáltalán nem öreg ház.

Tervező nélkül nem is kaphattál építési engedélyt a hetvenes években sem, és kőműves is kellett. Sőt, az áramszolgáltató is csak akkor engedélyezte a hálózatra csatlakozást, ha volt engedélyes villanyszerelőtől papírod.

2012. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jól karbantartott ház sosem öreg. A miénk például 56-ban épült, mégis nagyon jól karban van tartva, párszor fel lett újítva (vezetékek, nyílászárók, szigetelés, vízrendszer.), 60-ban, és 65-ben volt bővítés. Mégsem egy lepukkant valami, pedig tényleg nem fiatal. Jó "kis" számoskőből vannak a fő falak :) Szóval a lényeget az első mondatban leírtam. Ja, és már akkor is kellettek tervek. Meg is vannak a ház eredeti tervei. Azért nem úgy ment, hogy na, akkor ide rakjunk egy házat.
2012. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én írtam azt,hogy tervező és kőműves nélkül,és pedig azért,mert 1980-ban végzett építész technikus vagyok.Ebből következik,hogy tudom,hogy 1978-ban hogy is zajlott egy házépítés házilagos kivitelben. 1./családi házat ajánlott tervek katalógusából tervadaptáció útján egy sima,akár mélyépítő technikusi képesítésű ember is beadhatott zsűrizésre.Statikus csak extrém esetekben működött közre családi házak tervezési folyamatában,elsősorban ott,ahol az átlagostól jelentősen(!) eltérő talajadottságok voltak.

2./Abban az időben még ugyanezt,azaz engedélyezési tervet egy kőműves szakmunkás(nem mester) is benyújthatott, úgy,hogy vállalta,hogy ő építi fel a hivatkozott épületet.

3./ A helyszíni művezetés és a műszaki ellenőrzés nem volt előírás családi házaknál,csakis akkor, ha monolit vasbeton szerkezetet építettek be.Ennek már akkor is megkövetelt résztvevője volt a statikus, a tervadaptációk mind-papíron-előregyártott vasbeton gerendák közötti béléstestes,tehát központilag statikus által tervezett födémek ill. egyéb tartószerkezetek voltak,amitől-papíron-nem szabadott eltérni. Csakhogy a nagy magyar valóság az,hogy ez drága dolog volt, ezért szinte mindenki olcsósította a dolgot házilag kevert betonnal,ami sokszor murvából vagy egyéb nem megfelelő anyagokból készült,épületek bontása-vagy összeomlása-során volt szerencsém látni betonacél helyett kerítésoszlopdarabokat,egyéb hihetetlen dolgokat a tartószerkezetekből előbukkanni.Bocs,ha nem tetszik a dolog, de attól még ez az igazság,és ez az 50-es évektől kb a 70-es évek végéig jellemző dolog(hogy mást ne mondjak,ekkor "fusizták" össze a balatoni villák jelentős részét,illetve a zártkertek max 30 m2-es pince-présházait is.)

2012. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, erről nem tudtam, köszönöm a választ. Azt tudom, hogy nálunk nem így ment, de ezek szerint akkor mi vagyunk a kivétel.
2012. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

22:21-es jól megmondta, a mi házunk még később épült, sztem 85 környékén, típusterv adaptálásával. A kőműves meg a nagyfaterom volt, meg hívtak rokonokat, ismerősöket. Vannak olyan megoldások amiken én is csak néztem.


Azt is kell nézni, hogy egy 78-as ház építésénél teljesen más követelmények voltak energetikai szempontból mint most.

2012. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem öreg, de elavult technikával épült. Vizesedhet, drága kifűteni. Én nem vennék ilyen korú házat!
2012. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!