Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nektek mennyi (hány liter/min)...

Nektek mennyi (hány liter/min) a padlófűtésetekben a víz tömegárama?

Figyelt kérdés
A köröket be kellene állítanom, de nem tudom, mert nekünk nagyon alacsony (max 2 l/min).

2012. nov. 4. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem van rajt hőmérő (több is), nyomás mérő, de tömegáram mérő ...


talán próbáld úgy beállítani, hogy kellemes legyen a hőérzet ... ehhez elég egy hét, aztán örökre úgy hagyhatod ... a fal melletti kör teljesen nyitva legyen (már ha úgy van fektetve, hogy a külső falak mellett van egy hatvan centis sávban önálló kör) ... a belső köröket pedig a hőérzetnek megfelelően


utánagondolva keveslem a 2 l/percet ... a szivattyún elvileg három fokozat van tekerd a legmagasabbra

2012. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem meg csak tömegáramérő van rajta, melynek beosztás 0-tól 6 literig terjed perecenként.

(Sajnos most már tudom, hogy rosszul van kialakítva a rendszerem nagyon hiányos, szivattyú egy van a gázkazán után stb)

Ha a szivattyút a 3-ra állítom és a radiátorokat elzárom csak akkor van 2 l/min-ént, ezért írtam a maximumot. Fórumokon kérdezgetve nem nagyon írtak a víz tömegáramáról... talán azért, mert nekik sem volt tömegárammérő az osztón.

u.i.: Köszi a hozzászólást!

2012. nov. 4. 21:37
 3/6 A kérdező kommentje:
(Bocs az előbb rosszul írtam az osztó-gyájtő be és kimenetén van hőmérő is)
2012. nov. 4. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:

ha így nem jó a fűtésed, akkor a burkolatbontásnál még mindig olcsóbb, ha beépíttetsz egy szivattyút a padlókörök gyűjtője elé, ami meghajtja mint zinger a varrógépet


várj csak ... nekem is vegyes (radiátor + padló, más helyiségekben) ... egyáltalán külön van választva a két kör, és van benn hőcserélő a padlófűtéshez? mert ha nincs, akkor kicsit nagyobb meló, de még mindig nem mész tönkre benn ... és akkor a radiátor mehet 80 fokon, a padló meg 35-ön max.

2012. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
OFF: Sajnos még nincs különválasztva, most már én is tudom, hogy rosszul alakították ki a rendszerünk. Sajnos a padlófűtés rendszernek még egy szivattyú sem segít be, hogy a megfelelő áramlást biztosítsa. :( - de ez már más téma (privi).
2012. nov. 9. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
ment válasz
2012. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!