A radiátorokban a levegősödés miért alakul ki?
nem a radiátorokban alakul ki,
a fűtési rendszerbe beszorult levegő,mindig a legmagasabb helyeken-pontokon válik ki a vízből,és gyűlik össze,mert a levegő sokkal könnyebb mint a víz és ezért mindig ő van legfölül és alatta a víz,
és ha ez a legmagasabb hely nálatok pont a radiátor,akkor ott tud csak különválni a víztől a levegő,
ha ide tennétek egy automata légtelenítőt,akkor az mindig kiengedné a radiátorból a levegőt,és megszűnne a probléma,
(csin,móricka rajzot is)
Panelban azért mert az alsó szinteken a nyári időszakban(ürítés-visszatöltés) nem nyitották ki teljesen..azaz nem 5-ön volt a tekerő.
Ezen levegő(k) a 10-emeleten kötnek aztán ki(akár többször is kialakulhat),főleg mikor a fűtés első heteiben nyitják ki az alsó lakók a radiátoraikat.
Amúgy meg úgy van kialakítva a fűtés rendszer,hogy az folyamatosan emelkedik a kiegyenlítő tartály felé(XI szint)a légvezetékkel és ha kb 6 órát nyitva hagyja a 10-i lakó a radiátorát, akkor magától ki megy belőle a levegő.
Ha "vissza"hurok van ebben a légvezetékben,(pl utólagos kontár módosítás a csövön egy plusz toldalékkal,vagy idommal) akkor már nem tud ki szökni a levegő,hisz emiatt nincs folyamatos emelkedés a cső elvezetésében.
Ez a nyitott rendszerű fűtés
A zárt rendszer esetén csakis a légtelenítő szelepek végzik a levegő eltávolítását,és ezek elég kényesek a szennyeződésre, amik könnyen beragadnak és emiatt problémák lehetnek.
Kiegészítés
A "nyitva hagyja" úgy értendő hogy teljesen kinyitja a termo szelepet a radiátoron,tehát 5-ön van a tekerő,és szépen lassan kiszorítja a víz a levegőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!