Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fok van nálatok napközben?

Hány fok van nálatok napközben?

Figyelt kérdés

Nemsokára eljön a fűtésszezon. Idáig gázkonvektoros lakásban laktam, nemrég költöztem családiba. Itt kombi cirkó van, digitális termosztáttal (Ugye jól mondom, ugyanaz a ketyere adja a fűtést és a melegvizet) Nem vagyok tisztában vele, hogy hogyan gazdaságos a működése.

Hány fokra legyen állítva, amikor nem vagyunk itthon? Éjszára?

Amikor itthon vagyunk? (Persze, amennyiben jól érzem magam, de én még nyáron is képes vagyok fázni és magasnyakút felvenni... de ez csak a vérnyomás bajom miatt van... de akkor is fázni szoktam)

Pici gyerek nincsen, tudom, nekik vmennyivel melegebb kell.


2012. szept. 22. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:

> Hány fok van nálatok napközben?

Nálunk 22-23 celsius van (10emeletes panelház, éjszakára bekapcsol a távfűtés).


> Hány fokra legyen állítva, amikor nem vagyunk itthon?

Nem tudom, de szerintem ne hűtsd ki túlságosan a lakást, mert nehéz lesz visszafűteni amikor hazaértek.


> Amikor itthon vagyunk?

22celsius fölé véleményem szerint nem érdemes.

Felöltözni olcsóbb, mint felfűteni az egész lakást. :)

2012. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk még van hõtartaléka a falnak, fûtés nélkül van 22-23 fok.
2012. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pillanatnyilag fűtés nélkül 18 fok van a szobában úgy, hogy a konyha-ablak nyitva, mert főzök.


Fűtés-szezonban (gáz-konvektor) igyekszem a 18 fokot tartani, mert arról 21-22-re megemelni olcsóbb, mintha engeded, hogy teljesen kihűljön, és pl. minden este először a nulláról indulsz.


Egyébként ha fázós vagy, vásárolj a lábadra egy meleg házi-mamuszt, ha a lábadat melegen tudod tartani, a test többi része sem fázik annyira.

2012. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk télen-nyáron, folyamatosan 22 fokra van beállítva a termosztát. Mostanában már rendszeresen be-bekapcsol a gázkazán, reggel is meleg volt a radiátor, amikor felébredtem. Nálunk mindig van itthon valaki, így nem vesszük lejjebb napközben a fűtést.
2012. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg éppen 20,6 fok.

Mi ilyen melegben még nem fűtünk, nem vagyunk fázósak. Jövő héten úgyis megint 30 fokok lesznek.

Amúgy nálunk úgy van beállítva a termosztát, hogy amikor itthon vagyunk 21 fokon van, amikor elmegyünk otthonról, automatikusan átáll 19 fokra.

2012. szept. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!