Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az amerikai filmekbe...

Miért van az amerikai filmekben, hogyha lehúzzák a wc-t hirtelen forró víz jön a zuhanyrózsából?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 21:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Több filmben is láttam ilyet. ez tényleg létező dolog volt/ még most is az?
2012. szept. 19. 21:23
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom valahogy úgy van összekötve náluk a rendszer... a wc-t hideg vízzel húzzák le, amíg lehúzzák addig a zuhanyzó csak meleg vizet kap. Nálunk olyan volt hogy a konyhába ha megnyitotta valaki a vizet, akkor változott a zuhanyzóban a víz (ha a hideget nyitották meg forró lett, ha a meleget hideg...).
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is a konyhánál van így.. Néha szoktam is vele sürgetni a nővéremet.. ha túl hosszan zuhanyzik megnyitom lenn a csapot..:D
2012. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Ennek van alapja, de amit a filmekben mutatnak, kicsit erős túlzás.

A hideg és a meleg víz általában egymástól valamennyire független. Ha központi a melegvíz, akkor külön csövön érkezik, ha bojler van, az tárolja. Vegyük most a bojleres esetet, az talán gyakoribb!

Ott van tehát a bojlerben 80-120 liternyi, vagy még több melegvíz. Folyik kifelé adott térfogatárammal, ehhez keveri hozzá a fürdőző a hideget, hogy jó legyen a hőmérséklet. Ha lehúzzák a WC-t, a tartálynak meg kell telnie, kinyit a szelep, elindul befelé a víz. Márpedig az a víz pontosan ugyanaz a hideg víz, ami a zuhanyzóba is érkezik. A WC-tartály töltésére elmegy egy bizonyos mennyiség, ezért kevesebb hideg víz érkezik a csapba, de ettől a bojlerből még ugyanúgy jön a meleg, mert őt ez nem érdekli. Így hát kicsit melegebb lesz a víz.

De ez a valóságban nem olyan mértékű, hogy azonnal le is forrázza magát vele a dolgozó, mert nem megy el az összes hideg víz a tartály töltésére.

2012. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nem csak filmekben van hanem a való életben is.pl nálunk is.
2012. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is így van bekötve, ahogy feljebb már írták. Sajnos előfordult már, nem egyszer, hogy amikor a kád fölé hajolva épp a hajamat öblítettem le, a kishúgom nem figyelt oda, nem hallgatta, hogy megy-e már a víz, gondolkodás nélkül lehúzta a vécét - és nekem pedig a nyakamba zúdult a tűzforró víz. Szerencsére még időben elkaptam a fejemtől a zuhanyrózsát, különben gyönyörű égési sérülés lehetett volna belőle, hajas fejbőrön, az arcomon...
2012. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nálunk nincs vécétartály, közvetlenül a rendszerből megy a víz... Azért lesz rögtön nagyon forró. Ha lenne tartály, tényleg csak langyosabb volna.
2012. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jé, nálam ez sosem fordul elő!

Lehet, hogy azért mert én elmaradt balkáni félázsiai termofejes csapot tettem a kádhoz, ami mindig a beállított hőmérsékleten tartja a vizet?

:D

2012. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a zuhany melletti mosdó a problémás, már rutinból szólunk az éppen zuhanyzó családtagnak, hogy vigyázzon, megnyitjuk a vizet. De szerencsére nem brutális a hatás.
2012. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!