Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Muszáj áramot beköttetni a...

Muszáj áramot beköttetni a telekre?

Figyelt kérdés
A telek, amit meg szeretnénk venni, ugyan belterületen van, de nincs a közelben áram. Úgy tudom, hogy kötelező beköttetnünk. A kérdésem: akkor is, ha nincs a közelben, és akkor is, ha más módon (napelem, kis szélerőmű) oldanánk meg a villamos energiát?
2012. szept. 2. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem kötelező,..ez csak egy szolgáltatás amiért fizetsz,ahogy a kábel tv-ért is ugyanúgy az energiáért is.

Szóval ha nem kell, akkor nem kapod ...ennyi,nem kötelező.

2012. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem kötelező.ha messze van az igen költséges is lenne, mert az oszlopok, légkábel, stb 70%-át ti fizetnétek.

napelemes rendszer sem olcsó, a szélkerékre bizonyos magasság fölött adózni kell.

2012. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező.. csak, ha építkezel rá, és meg szeretnéd majd kapni a lakhatási engedélyt. Habár, ha napelemeket szeretnél, akkor nem tudom, h kötelező e..
2012. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a napelem sem olcsó, de még mindig olcsóbb az egész rendszer, mintha nekünk kéne a vezetéket önköltségen kiépíttetni. Másrészt a napelemet csak egyszer kell kifizetni, utána csak a fenntartási költségek vannak, nem havidíj.


Köszi a válaszokat!

2012. szept. 5. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Eddig kötelező volt bevezetni áramot ha lakhatási engedélyt akartál,mostmár nem, elfogadják az alternatív energiát is,ami szuperjó pl.telefont feltölteni,de lehet hogy még tévét is tudsz nézni vele.De egy igazán komoly rendszer,ami bírja a mosógépet,szivattyút,barkácsgépeket,az jóval több mintha bevezetnéd az áramot,meg ne álmodozz hogy azt"csak egyszer kell"kifizetni,mindig költeni kell rá,karbantartás,akkumulátorok,tönkrement panelek,bonyolult rendszer.

Nem vagyok a jövő ellensége,de a vezetékes áramnak máig nincs elfogadható alternatívája.

Miért milyen messze van az áram? Esetleg tudnék kb.összeget mondani.

2012. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyunk a napelemárakkal és a karbantartással, de mint írtam, még mindig olcsóbb, mint beköttetni. Ahogy számoltuk, kb 10 milla lenne a vezetékes áram bekötése, ebből két teljes energiaellátást fedező napelemrendszert is megvehetnénk.
2012. szept. 10. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:

10 milla? Belterületen? Nem hiszem el.Miért,hány kilométerre van az áram?

Napelemes cuccal már építkezéskor véged van mert nem tudsz egy betonkeverőt vagy egy vízszivattyút használni.

Akkor legjobb ha máshol építkeztek.

2012. szept. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az Émász szerint csak a falu másik végéből lehetne áramot kapnunk, ehhez kb 8km légvezeték kiépítése szükséges, plusz az oszlopok, és 3 év múlvára garantálják a rendelkezésre állást.


Közben megjött az építési hatóságtól a véleményezés, bármilyen áramot elfogadnak, de legyen áram, ha lakóház.

2013. jún. 26. 06:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!