Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konyhai burkolólap fugájának...

Törpilla57 kérdése:

Konyhai burkolólap fugájának milyen színt ajánlotok? Ha már fehér, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításkor a konyha és a fürdőszoba járólapjához fehér fugát kértem. A konyhaszekrény is hófehér, egyébként a konyhám nagyon kicsi, ezért szerettem volna a fehér színnel egy kicsit "'tágítani" a teret. A burkoló szakember sötét szürkét ajánlott, de én az előzőek miatt (meg azért is mert tetszett) a fehér fugát kértem. Bármennyire vigyázok a felmosáskor (nem áll a víz a fugákban) egy idő után beszürkül,csak az a gond, hogy nem egyöntetűen, hanem inkább koszosnak látszik. Körömkefével stb. fel lehet nagyjából tisztítani, csak "kissé" fárasztó. Mit ajánlotok, mit lehet utólag tenni és hogyan?

Előre is köszönöm az érdemi válaszokat!



#burkolólap #fehér fugával
2012. aug. 16. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy a szaki mondta, jobb lett volna szürke (manhattan). Sajnos marad a kefe, de használj nagyobb méretűt (hamarabb végzel).

Vízkőoldó nagyon szépen letakarítja, de magát a fugát is szépen felmarja.

Esetleg ki is lehet vésni, újrafugázni, borzasztó munka. De ahogy a szaki mondta SZÜRKE!!!

2012. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
minden színes fuga ilyen lesz, ezért jó a hagyományos szürke
2012. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ismét tanácsot szeretnék kérni, ugyanabban a témában.

Jó pár év eltelt, azóta is küzdök a fuga-tisztítással, de hátha azóta vannak új módszerek. Mivel a fugáink elég mélyen vannak, - még inkább belekerül a felmosóvíz - viszont a kérdésem: nem lehetne-e újra fugáztatni, vésés nélkül? Gondolom, ha már eredetileg jól csinálják, szinte egy szintben a járólappal,akkor kevésbé megy bele a vájkába a víz és nem színesedik el annyira a fuga. Az eltelt évek óta nem találtak ki valami jó módszert, anyagot, az újrafugázásra (vésés nélkül)? Előre is köszönöm a jó tanácsokat.

2018. febr. 7. 04:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!