Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hütőgép motorbol lehet csináln...

Hütőgép motorbol lehet csinálni klimát?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatilag túl kicsi a teljesítménye ehhez.
2012. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogy lehet?
2012. jún. 20. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
A hűtőgép ammóniát (vagy más hasonló tulajdonságú folyadékot) keringet úgy, hogy az egyik oldalon (hűtő belseje) elvonja a hőt, a másik oldalon (hűtő hátulján) leadja a hőt. Ezért meleg a hűtő hátulja. Tehát kis hatásfoka lenne egy szobára nézve (mivel egy szoba nagyobb mint egy hűtő), nagy lenne az energiaigénye és a keletkező hőt valahova el kéne vezetni.
2012. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mennyi a legolcsobb Klíma?
2012. jún. 20. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a motor kell hozzá, hanem minden egyéb, amivel hűt szerencsétlen hűtőgép. Vagyis kellenek a csövek, amiben kering a hűtőközeg, kell a két hőcserélő és a szelep (vagy fojtás, vagy elpárologtató vagy mit tudom én, hogy hívják).

Ezeket kell megfelelően elhelyezni. A célod az, hogy a szobádban hideg legyen, ezt azonban csak úgy lehet elérni, ha máshol meleg lesz (nehéz megkerülni a hőtan főtételeit). Alapesetben a hűtőgép úgy működik, hogy benn, a szekrényben hideg van, ellenben hátul a hőcserélő nagyon meleg, nem is szokás fogdosni. Neked csak arra van szükséged, hogy hideg legyen valahol. Fogod hát a belső hőcserélőt, ami hűt, beteszed valahová a szobádba. A külső hőcserélő, ami jó meleg, már nem jó, ha ott van, ezért azt kiteszed az ablakon kívülre, hadd fűtse az utcát, annak nem árt. A kettőt összekötöd a csövekkel, beszereled a kompresszort és a szelepet, feltöltöd hűtőközeggel, aztán beindítod és örülsz neki, hogy milyen jól hűt a házi készítésű klímád. Mondjuk a teljesítménye borzasztó kicsi, ne várd, hogy 17 fokos jeges levegő legyen a szobádban. A hűtőgép ugyanis egy 100-200 literes zárt, jól hőszigetelt teret képes lehűteni 4 fokra, egy több köbméteres, néha nem is nagyon jól szigetelt szobával nem bír el, alig-alig csökken a hőmérséklet.

A jobb működés érdekében megtehetsz annyit, hogy a két hőcserélőre egy-egy ventillátort szerelsz, ekkor bent keringeni fog a hideg levegő, kint pedig kicsit több hőt tud leadni a hőcserélő. De mondjuk csodát ettől se várj: nem lesz olyan hű, de nagyon jó idő nálad. Viszont a folyamatos üzem lehet, hogy meg fogja viselni a kompresszort és a motorját, aztán idő előtt haláloznak majd el, mert a hűtő sem szereti ám, ha mindig pörög a kompresszor.

2012. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi és egy klima mennyibe kerül a legolcsobb?
2012. jún. 20. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:

A legolcsóbbat semmiképp se vedd meg.


Vegyél egy mobilklímát, én is most üzemeltem be az enyémet, már elegem volt a 27 fokból.

2012. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!