Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szappanöntés használt szappand...

Szappanöntés használt szappandarabokból - miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Úgy csináltam, ahogy írják több helyen is, lereszeltem a szappanokat és gőz felett elkezdtem olvasztani, de nem oldvadt meg, viszont iszonyú büdös, és az alja kezd így is odakapni. Nem minden szappan alkalmas erre?

2012. jún. 6. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Pár dolgot nem vettél figyelembe.

A lereszelt szappanokat nagyon kevés !!!! vizzel meg kell nedvesiteni.

Göz fölött kell felolvasztani, de az az edény, amben a szappan van, nem érhet bele a vizbe. (Mellékesen nem tudom elképzelni, hogy éghetett le, mert göz fölött ez nem történhet meg)

A felolvasztás közben kevergetni kell, hogy egyenletesen átmelegedjen.


Olyanról még nem hallottam, hogy lenne olyan szappan, amit nem lehet felhasználni. Viszont a legtöbbször a maradékokból készitett massza nagyon ronda szinü (célszerü nagyon kevés cukormentes ételfestékkel szinezni), és illata sincs, ezért természetes illatolajokat jó belekeverni.

2012. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerencsére csak egy részével kísérleteztem, a megmaradt részből megpróbálom úgy, ahogy tanácsoltad.
2012. jún. 6. 16:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2012. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálom, hogy ha túl pici lesz, kis vízzel "ráragasztom" és rámasszírozom finoman az új szappan hátára. :)
2012. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!