Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek most mit csináljak...

Szerintetek most mit csináljak? Befizessem vagy ne? Inkább menjek még egyszer az irodába?

Figyelt kérdés
nos az a helyzet hogy az önkormányzattól kapok 6100 Ft villanyszámla támogatást. de az önkormányzat mindig később utal az e-on felé, mint ahogyan ők kiküldik a számlát. a villanyszámla pedig 7300 forint de ebből 6100 forintot az önk. fizet tehát rám csak 1200 ft esik. ezzel eddig nem is volt gond. bementem az e-on irodába és kikértem a különbözetről a csekket. tegnap pedig mentem és azt mondták hogy már nem csinálnak ilyet nem adják ki a különbözetet ha nem találkozik a támogatással és fizessem be a csekket. ma voltam a városházán ott megmutatták hogy ők elutalták a támogatást. akkor most ha én befizetem a csekket hová lesz a támogatásom? nem állok úgy anyagilag hogy be tudnék ennyi pénzt fizetni azért is kapom a támogatást.

2012. ápr. 26. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A településemen a családsegítő szolgálatnál /és persze önként is/ lehet ez ügyben segítséget kérni. Ott telefonálnak különbözeti csekkért ha kell. És az a tapasztalat hogy sajnos be kell fizetni a csekket. Viszont ha befizeted az a könnyebbség van a dologban hogy akkor nem havonta, hanem kéthavonta kell a telefonálást igénybe venni és persze kéthavonta a teljes összegű számlát be kell fizetni.
2012. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha én kéthavonta befizetem a csekket akkor hová tűnik minden második havi támogatásom? ami nem kevés összeg 6100 forint.
2012. ápr. 27. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért kell kéthavonta befizetned, mert a két hó közötti számlában íródik jóvá a lakásfenntartásid és akkor csak a különbözetet kell kifizetned.

Tehát: befizeted a teljes összeget, következő hónapban telefonálsz hogy különbözeti számlát kérsz. A következő hónapban megint a teljes összeget fizeted és így tovább.

2012. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szerintem ez egyáltalán nem igy működik, mert mivel rám 1200 forint esik ha ezt elosztom úgy hogy 7300 forintot fizetek be akkor nekem fél évig nem kellene utána fizetni, nemhogy kéthavonta...
2012. ápr. 27. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!