Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mindig a tulajdonos a gonosz...

Mindig a tulajdonos a gonosz kapzsi? Sokan panaszkodnak, hogy ócska az albérletük, rossz minden, a tulaj nem akarja javittatni. Megkérdezem, vajon mennyit fizettek ezért az albérletért, sztem keveset.

Figyelt kérdés

ha kiadom a lakásom mosogéppel, légkondival,hűtővel televizióval, porszivóval,fördőszobai melegitővel, mosogatógéppel, klassz bútorokkal full, mindent én vagyok köteles mindig megjavittatni 45 ft/hó lakbérért????

a konvektort,a gázboylert a tűzhelyet, ami a használattól kopik, rongálódik,öregszik??????????ez vicc. most dobtam ki a bérlőmet , mert ez volt az öntudatos hülye véleménye neki is..most könyörög ,hogy vegyem vissza, mindent fizetne...ha.hha...ha



2012. ápr. 26. 14:34
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én évek óta albérletbe lakok, megjártam már 4-et 5-öt, de most szerencsére nagyon kedves főbérlőm van. Amikor ideköltöztem kb 30szor elmondta, hogy ha bármi probléma van, szóljak. Rossz volt egy konvektor, és neki magától értetődő volt, hogy ő fizeti a javíttatást (nem a kaucióból). De általában ezeket szerződésmegkötéskor tisztázni kell. Véleményem szerint az ilyen műszaki dolgokat a tulajnak kell javíttatni, azonban ha a bérlő hibájából ered a kár, akkor a bérlőnek. Csak sajnos ezt nem minden esetben lehet megállapítani (Pl: nálunk pereg a festék a falról: erről nem mi tehetünk, azt mondta a tulaj, hogy ki fog festetni újra. De ha kitörném az ablakot egy focilabdával, akkor biztosan én akarnám rendezni.)
2012. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok albérletnek kiadott lakásba járok karbantartani, javítani ezt azt.


Az a tapasztalat, h a tartozékok (csaptelep, beépített gépek, fűtés, lámpák, stb) javítását mindig a bérbeadó fizeti, míg az olyan dolgokat, mint a megrongálódott bútor javítása, törött csempe cseréje, polc felszerelés, stb a bérlőt terhelő kiadások.

2012. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még annyi:


jellemzően mindenből a legolcsóbbat kell beépíteni a bérbeadók kérése szerint, hiába az élettartama ezeknek alacsonyabb...

2012. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kérdező, de ez nem így működik. Írtatok egy szerződést. Abban benne kell legyen, mit javíttatsz te, mit a bérlő. Ha nincs ilyen kitétel, akkor az erre vonatkozó jogszabály az irányadó.

És igen, ami a te lakásod tartozéka, és természetes amortizációval megy tönkre (azaz "a használattól kopik, rongálódik,öregszik"), azt neked kell megjavíttatnod, illetve pótolnod.

Ha neked ez nem éri meg, akkor ne add ki ennyiért a lakást. De amit csinálsz, az nagyon nem korrekt.

2012. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, köszönöm a véleményeket, bocs a kirohanásért,csak a bérlő jutott az eszembe, akinek felmondtam,1.kivette a nemdohányzónak hirdetett lakást,

de leszoknia nem sikerült,pedig ő nagyon igyekezett..hát istenkem...

kicseréltem a teljes erélyablakot,/ 140 e / mert egy kicsit tényleg húzott..

amikor zuhanyozott, lelocsolta a gázégőt,szerelőt hivott, 15 e, szerinte ezt nekem kellett fizetni, mert a lakás tartozéka...nem akartam vitát, kifizettem.

3.a sines gardróbszekr.ajtaját nehéz volt neki elhúzni,megcsináltattam/40e/, mert neki gyenge a keze:::

még pár ilyesmi apróság..ami a kaput betette nekem, cseréljem neki ki a bejárati ajtót új biztonságira, mert az alsó lakásba betörtek, és ő fél..természetesen ez is csakis az én érdekem, mert emelem az ingatlanom értékét,

és hát igen, a szerződésben tényleg nem vettem bele ezeket,mert nem gondoltam,hogy ilyesmiket fogok csináltatni,,amikor beköltözött, teljesen odavolt, és mindent tökéletesnek talált...ja és ki-kellett festetnem a cigi miatt..szerintem balek voltam, nemhogy unkorrekt, ahogy valaki irta nekem..ja, és szeretne visszajönni, de elment ez a vonat neki...

2012. ápr. 27. 10:59
 6/6 A kérdező kommentje:
És igen, a konvektorjavitás, a csaptelep, pl zár,gázboyler javitása,karbantartása természetesen az én dolgom, de nem is ezzel volt a bajom..
2012. ápr. 27. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!