Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beltéri ajtókat cseréltettünk...

Beltéri ajtókat cseréltettünk illetve egy boltívet alakíttattam ki a lakásunkban. Tényleg sokat fizettem?

Figyelt kérdés
5 régi, vastag keretes beltéri ajtót cseréltek a lakásban.A régi tokokat kiszedték, elszállították. (A kiválasztott új ajtókat a kőművesek szállították házhoz) Mind a kereteket,mind az ajtólapokat méretre kellett vágni,illetve az ajtónyílást kisebbre falazni, majd beépíteni, szegőléccel ellátni, a falat végül bevakolták. (Az új ajtókramég a kilincseket is felszerlték) EZután a konyha és előszoba közötti régi ajtónyílásból boltívet alakítottak ki. A törmeléket elszállították - így a munkadíj legvége 115.000 lett. Ez tényleg sok? Mert a család kb. összeveszett velem, hogy mekkora hülye vagyok h ogyennyit fizettem ezért a munkáért. Egyébként minden gyönyörű, hibát nem találni benne...

2012. ápr. 16. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány embernek hány napi munkája volt, de oszd vissza.

Vállalkozókról van szó, akiknek tisztességes munkáért tisztességes fizetség jár.

Ők általában reggel 7 körül már dolgoznak, és még este 6-kor is sokan.

Mennyit keressen? Drága szerszámokat vásárol (egy-egy profi gép 80-100 e forint, a barkáccsal nem lehet dolgozni), autót tart, abba tankol, telefonszámlája van stb. és jó esetben még adózik is.

Mennyi a tisztességes bér?

Ha napi 15 ezret megkeres, akkor húsz nappal 300e a havi pénze, ebből jönnek le a súlyos kiadások. Nem értem, miért gondolják azt egyesek, hogy a munkásembereknek napi 2-3 ezret kellene fizetni, miközben ők teszik széppé és biztonságossá többek között az otthonunkat, szakértelemmel elvégzik azt amire mi nem vagyunk képesek.

Persze vannak kóklerek, itt nem róluk írtam...

2012. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gomzoli ***** válasza:

Akkor legközelebb majd csinálja meg az az okostojás, amelyik szerint ez túl sokba került!

Szerintem nem volt túlzó az árszabás, igaz, nem is a legolcsóbb, de korrektnek mondható. Pláne, hogy minden mellett a boltív kialakítása, megépítése is benne van. Főleg, ha szép, és nem összecsapott munka, akkor az ár teljesen OK.

Lehet, hogy a Józsi haverjának a tesója feketén 70-ért is elvállalja, aztán két hétig csesztetheted, míg a 3. ajtónak is nekiáll, végül te vakarod a végén a lecsöpögött odakötött vakolatot a járólapról, a 97%-os derékszögű sarok tövében, az elliptoid-boltív mellett, miután az új ajtót kitámasztottad a söprűnyéllel, hogy legalább addig ne csukódjon be nyekeregve, míg te a szaki munkájának emlékeit próbálod elpucolni.

Idegesítő, amikor elismerés és dícséret helyett a jól végzett munka után a fillérb@szóskodás jön, ilyenkor mindig akad valaki, aki jobban tudja.

Ne törődj velük.

2012. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még számla nélkül sem sok, főleg ha még minőségi munkát is végeztek, teljesen korrekt ár. Apám, apósom kőműves, én is az építőiparban vagyok 26 éve.
2012. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

5 ajtó?!?!

Szerintem egyenesen olcsó

2012. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!