Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Negyedik emeleten lakunk és...

Negyedik emeleten lakunk és légkondink van. Köteles vagyok a kicsöpögő vizet elvezetni?

Figyelt kérdés
Ezel nyaggat a közös képviselő,mert szerinte a télen attól lett foltos egy kicsit a lábazat,pedig be se kapcsoltuk szeptember óta.Mit tegyek?
2008. ápr. 17. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ami csöpög, az a kondezvíz. A légkondi hideg (azaz belső) oldalán keletkezik a belső tér levegőjének lehülése közben. Elképzelhető, hogy télen is keletkezett valamennyi. Nem hiszem, hogy ez szinezte volna el a lábazatot.


Viszont szerintem egyáltalán nem korrekt, ha az ember csak úgy kicsöpogtet valamit bele a világba.


Amíg nem csinálod meg, addig bármikor mondhatják, hogy a te hibád. Úgyhogy szerintem csináld meg.

2008. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Először is tisztázni kell valamit: A klíma kültéri egységének a felszerelése az a homlokzati kép megváltoztatását eredményezi, ezért engedélyhez kötött egy panellakás esetében. Ezt az engedélyt nem a közös képviselő, nem a taggyűlés adja meg, hanem az építésügyi hatóság. (Hasonlóan a parabolaantenna homlokzaton történő elhelyezéséhez.)

Úgyhogy véleményem szerint, ha ennek az engedélynek nem vagytok a birtokában, akkor sürgősen oldjátok meg a kondenzvíz-elvezetést, mert ha egyszer igazán kekeckedni fognak, akkor a klímát akár bontásra is ítélhetik. Ha csak a lecsöpögő kondenzvíz a baj, akkor "szerencsétek van" és teljesítsétek ezt a minimális igényt. (Vezessétek vissza a lakásba pl.)

2008. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kell engedélyeztetni,utánakérdeztem. Amúgy ez egy lakótelep és sehol nincs máshova vezetve a kondi,ennek is utánajártam. Amúgy meg télen be se volt kapcsolva,ki volt húzva tehát nem keletkezhetett semmilyen víz.
2008. ápr. 17. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Én pokolian utálom,amikor jövök haza nyáron,és a bejáratnál a nyakamba csöpög a fölöttünk lakó légkondijának az vize.Szerintem nem egy nagy was ist das elvezetni,tehát mindenféle probléma elkerülése végett én elvezetném,és akkor a közös képviselő is kussolhat.

Amúgy ezek a közösképviselők nem egy műszaki zsenik...Igazából am ásodik válaszolónak a válaszában van valami,mert erre mifelénk sem adnak ötöst,ha engedély nélkül szerelnek fel légkondit,vagy redőnyt.Valami önkormányzati engedélyt emlegetnek.

2008. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában változott az engedélyezési procedúra! Kivették belőle a klímát, és a reklámtáblát. Csak akkor kell engedély, ha az épület szerkezetét befolyásolja. A kondenzvizet meg be kell kötni a csatornába, akkor nem fröcsög szét, és nincs kötekedési alap!
2008. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!